×
Etiketë: vala
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Numri i përgjithshëm i viktimave nga pandemia e Coronavirusit, në mbarë botën, i është afruar shifrës prej një milion. Pothuajse 33 milionë persona janë infektuar me koronavirusin e ri, që fillimisht u shfaq në Kinë...
Lajme22 Shtator 2020
Gjatë muajit shtator në Kosovë, është shënuar një rënie e lehtë e të infektuarve me koronavirus, që e shkakton sëmundjen COVID-19. Muaji korrik e gusht ka qenë kulmi i të infektuarve ku shifrat ditore kanë...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Pas ndalimit të suksesshëm të valës së parë të infeksionit dhe vdekjeve nga koronavirusi, Evropa tani është në mes të valës së dytë të infeksionit, derisa janë rritur pyetjet se çfarë shkoi gabim. Rastet ditore...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Vendet në të gjithë Europën po shohin një ringjallje të rasteve me COVID-19. Disa vende – të tilla si Shqipëria, Bullgaria, Republika Çeke, Mali i Zi, Maqedonia e Veriut – po shohin shifra më të...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Kryeministri britanik, Boris Johnson ka thënë se në Mbretërinë e Bashkuar, vala e dytë e koronavirusit “është në ardhje”. Duku folur në Oxfordshire, Johnson ka thënë se rritja e numrit të të infektuarve ka qenë...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Kryeministri britanik, Boris Johnson ka thënë se në Mbretërinë e Bashkuar, vala e dytë e koronavirusit “është në ardhje”. Duku folur në Oxfordshire, Johnson ka thënë se rritja e numrit të të infektuarve ka qenë...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Një valë e nxehtë rekorde që përfshiu pjesë të mëdha të Evropës Perëndimore në pjesën e hershme të javës ka filluar të tërhiqet. Mijëra njerëz dolën në parqe dhe plazhe të hënën dhe të martën...
Bota/Rajoni06 Gusht 2020
Franca, Spanja dhe Greqia kanë qenë në mesin e shteteve evropiane që kanë regjistruar rritje të rasteve të reja me COVID-19 të mërkurën, duke krijuar kështu frikën për një valë të dytë gjatë sezonit turistik,...
Bota/Rajoni04 Gusht 2020
Komiteti shkencor francez paralajmëroi sot se është "shumë e mundshme" që një valë tjetër e koronavirusit të shfaqet në vjeshtë ose dimër. "Franca ka situatën nën kontroll, por është e pasigurt, duke pasur parasysh qarkullimin...
Bota/Rajoni03 Gusht 2020
Qeveria e Spanjës i dha fund mbylljes prej tre muajve të shtetit, masë që u vendos për të ndalur përhapjen e madhe të COVID-19 ku vdiqën së paku 28.400 persona. Në qershor, për të nisur...
Bota/Rajoni02 Gusht 2020
Për shkak të numrit në rritje të infeksioneve të reja në Gjermani është rritur shqetësimi i ekonomisë gjermane. “Një valë e dytë do të ishte ekonomikisht shumë më e dëmshme, se vala e parë. Kjo...
Bota/Rajoni28 Korrik 2020
Me një çmim të lartë ne arritëm ta mbajnë nën kontroll kurbën e infeksionit me Sars-CoV-2. Por nëse tani nuk përpiqemi të gjithë bashkë do ta çojmë dëm suksesin e arritur në luftën kundër COVID-19,...
Bota/Rajoni19 Korrik 2020
Klaus Stohr, virologu gjerman i cili ka pasur një rol shumë të rëndësishëm në vitin 2003 pas shfaqjes së  SARS, është shprehur në një intervistë se do kemi një valë tjetër të COVID-19 dhe do...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.