×
Etiketë: vaksinimin
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Efektet përcjellëse të pandemisë së koronavirusit kanë ndaluar dhe kthyer prapa progresin e bërë shëndetësor në gjithë botën, duke e kthyer prap për 25 vjet dhe duke ekspozuar miliona njerëz para sëmundjeve vdekjeprurëse dhe varfërisë,...
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Australia tha se do të sigurojë afro 85 milionë doza të vaksinës për COVID-19, nëse dy prova të saj rezultojnë të suksesshme. Kryeministri Scott Morrison tha se vendi i tij ka arritur dy marrëveshje për...
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Shtetet e Bashkimit Evropian duhet të nisin më herët fushata më të mëdha të vaksinimit kundër gripit, për të ulur rrezikun e shpërthimeve të njëkohshme të influenzës dhe të COVID-19, sëmundjes që e shkakton koronavirusi,...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.