×
Etiketë: tregtare
Lajme22 Shtator 2020
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, së bashku me inspektorët e Tregut kanë bërë inspektime në disa qendra tregtare për të parë se sa po zbatohet vendimi i kësaj ministrie sipas të cilit ndalohet...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Organizata Botërore e Tregtisë vlerësoi të martën se Shtetet e Bashkuara i kanë shkelur rregullat globale të tregtisë përmes vendosjes së taksave miliardëshe ndaj Kinës. Ndaj këtij vlerësimi reagoi Uashingtoni, duke thënë se taksat e...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Në një opinion ende të papublikuar të zyrtarëve të BE thuhet se Britania e ka shkelur tashmë marrëveshjen e daljes nga unioni me propozimin e ligjit tregut të brendshëm, çka mund të sjellë sanksione tregtare...
Opinione09 Korrik 2020
Një debat që duhet të ishte sa kulturor po aq edhe historik, ai se dy shkrimtarë të njohur shqiptarë kanë bashkëpunuar me shërbimet e huaja sekrete dhe janë paguar prej tyre, po degjeneron me shpejtësi...
Ekonomi04 Korrik 2020
Rënien e eksport-importeve gjatë këtij viti, ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi, e sheh si pasojë te pandemisë, derisa nuk ka mohuar që janë evidente edhe barrierat tregtare. Midis Kosovës dhe Shqipërisë janë shënuar...
Bota/Rajoni01 Korrik 2020
Policia e Parisit ka mbyllur dhe evakuuar qendrën tregtare Les Quatre Temps dhe stacionin e trenit La Defense në anën perëndimore të kryeqytetit francez, pas njoftimit për një njeri të armatosur pranë qendrës. Një burim...
Bota/Rajoni30 Qershor 2020
Policia e Parisit ka mbyllur dhe evakuuar qendrën tregtare Les Quatre Temps dhe stacionin e trenit La Defense në anën perëndimore të kryeqytetit francez, pas njoftimit për një njeri të armatosur pranë qendrës. Një burim...
Bota/Rajoni28 Qershor 2020
Një person ka humbur jetën si pasojë e të shtënave me armë zjarri në një qendër tregtare në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Louis Lane 31 vjeçar, ka hyrë në qendrën tregtare Walmart...
Lajme27 Qershor 2020
Ministria e Shëndetësisë ka publikuar udhëzimet për Qendrat tregtare për të parandaluar përhapjen e koronavirusit. Përmes një postimi në faqen zyrtare, MSh’ja u ka bërë thirrje qytetarëve që të mbajnë maska dhe të respektojnë shenjat...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.