×
Etiketë: tkurret
Bota/Rajoni31 Korrik 2020
Prodhimi i brendshëm bruto i eurozonës ka regjistruar në tremujorin e dytë një rënie historike prej mbi 12 për qind si pasojë e masave kufizuese në transport, biznese dhe lëvizje të qytetarëve për shkak të...
Ekonomi04 Korrik 2020
Ekonomia e Kosovës tkurret 5.9 përqind dhe çdo ditë vonesë e realizimit të planit të rimëkëmbjes do të ndikojë në thellim të mëtutjeshëm të rënies ekonomike. Kështu ka bërë të ditur guvernatori i Bankës Qendrore(BQK)...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Këshilli i këshilltarëve ekonomikë të qeverisë gjermane kanë thënë se ekonomia e vendit pritet të tkurret për 6.5 për qind gjatë këtij viti për shkak të pandemisë së koronavirusit, duke shtuar se rënia do të...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.