×
Etiketë: testimet
Lajme30 Gusht 2020
Gati 2 javë pasi ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, përmes një udhëzimi administrativ ua dha dritën e gjelbër komunave që të nisin testimin serologjike te qytetarët, pothuajse asnjë komunë përveç kryeqytetit, nuk ka arritur ta...
Lajme28 Gusht 2020
Autoritetit Kosovar i Konkurrencës nuk ka gjetur ndonjë parregullsi në laboratorët privatë për testimet e virusit SARS CoV 2. Në konferencën për media lidhur me monitorimin e çmimeve për testimet për virusin SARS-Cov-2, Muhamet Krasniqi...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Autoritetet shëndetësore kroate kanë publikuar të dhënat e reja për pandeminë globale të quajtur COVID-19. Në 24 orët e kaluara, janë regjistruar 304 raste të reja të infeksionit me virusin SARS-CoV-2, dhe numri i të...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Rreth 75.5 për qind e kontakteve të ngushta me njerëz që rezultuan pozitiv për COVID-19 në Angli u arritën përmes sistemit “Testim dhe Gjurmim”, sipas shifrave të reja nga Departamenti i Shëndetësisë. Kjo numër është...
Bota/Rajoni25 Gusht 2020
Zëvendëskryeministri Yuri Borisov tha sot në forumin Ushtria-2020 se Rusia ka nisur testimet zyrtare të sistemit të ri të mbrojtjes ajrore S-500. “Fakti është se kanë nisur testimet shtetërore për konfigurimin e sistemit S-500, i...
Lajme20 Gusht 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka deklaruar se të gjithë mund të testohen për koronavirus, sepse tani ka lejuar që këtë shërbim ta japin edhe nëpër Qendrat Kryesore të Mjekësisë Familjare. “Gjithë qytetaret mund ta...
Lajme04 Gusht 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj javë më parë ka nënshkruar udhëzimin administrativ për të licencuar laboratorët privatë për testimet për COVID-19. Deri më tani sipas Ministrisë së Shëndetësisë kanë aplikuar rreth 100 Institucione Private Shëndetësore....
Lajme20 Korrik 2020
Nga sot në kryeqytet pritet të fillojnë testimet serologjike për Covid-19, të cilat do të bëhen në Qendrën e Studentëve, derisa prioritet do të jenë grupet më të rrezikuara. Për këtë ka njoftuar edhe kryetari...
Lajme19 Korrik 2020
Nga nesër pritet që në kryeqytet të fillojnë testimet serologjike për Covid-19. Këto testime do të bëhen në “Qendrën e Studentëve”, derisa prioritet do të jenë grupet më të rrezikuara me simptoma. KosovaPress mëson se...
Lajme16 Korrik 2020
Drejtori i Shëndetësisë në Prishtinë, Bujar Gashi, ka thënë se nga nesër në kryeqytet do të nisë kryerja e testeve serologjike (analizë e gjakut) për koronavirus. “Kemi staf të mjaftueshëm sepse për testime serologjike nuk...
Lajme15 Korrik 2020
Gjendja epidemike në Komunën e Lipjanit sa i përket coronavirusit nuk është e mirë. Këtë e ka thënë kryetari i kësaj komune Imri Ahmeti i cili thotë se javët e fundit ka një rritje të...
Lajme14 Korrik 2020
Gjendja epidemike në Komunën e Lipjanit sa i përket coronavirusit nuk është e mirë. Këtë e ka thënë kryetari i kësaj komune Imri Ahmeti i cili thotë se javët e fundit ka një rritje të...
Lajme13 Korrik 2020
Deri në pesë ditë po presin qytetarët e Gjilanit për rezultatet e testeve për Covid-19. Komuna e cila aktualisht ka 126 raste aktive, pret që kjo shifër të rritet pasi po presin rezultatet e 45...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.