×
Etiketë: sfidat
Front TV20 Korrik 2020
Kryetari i PD-së në Shqipëri, Lulzim Basha, ka takuar Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi. Në takimin me të ai ka thënë se kanë shkëmbyer informacionet lidhur me situatën si në Kosovës edhe në Shqipëri. Basha...
Lajme17 Korrik 2020
Kosova dhe Serbia ripërtërinë bisedimet e ndërmjetësuara nga Bashkimi Evropian për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre pas një pezullimi 20 muajsh të tyre, me pajtimin që të vazhdojnë në shtator. Të enjten kryeministri i Kosovës,...
Lajme09 Korrik 2020
Artan Abrashi nga Lëvizja Vetëvendosje, është shprehur i shqetësuar për rrjedhën e Samitit të Parisit që pritet të mbahet nesër. “Jemi të shqetësuar, pasi Kosova nuk përfaqësohet në potencialin e saj të plotë dhe legjitimitetin...
Lajme09 Korrik 2020
Sfidat me të cilat po përballen bizneset në raport me Ministrinë e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural (MBPZHR) dhe nevoja urgjente për ndryshimin e disa udhëzimeve administrative dhe ligjeve ishin tema kryesore e diskutimit në...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.