×
Etiketë: rrëzon
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Ministria armene e Mbrojtjes njoftoi se aeroplani luftarak turk F-16 rrëzoi aeroplanin luftarak armen SU-25. Aeroplani, sipas mediave ruse, u rrëzua në hapësirën ajrore armene. Konfliktet midis Armenisë dhe Azerbajxhanit po vazhdojnë prej ditësh. Rusia,...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Çfarë mendon një nga ekspertët më të njohur gjermanë për Coronën, për teoritë e çuditshme konspirative dhe tezat e teoricienëve konspirativë dhe kundërshtarëve të vaksinës? Virusi nuk është aspak i rrezikshëm! Industria farmaceutike dëshiron të...
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Policia e Hong Kongut është kritikuar pasi video e policëve duke e rrëzuar përtokë një vajzë 12-vjeçare në afërsi të një proteste pro-demokraci ka bërë bujë, shkruan BBC. Policia ka thënë se vajza ka marrë...
Lajme22 Gusht 2020
Nën udhëheqjen e kryetarit të Gjilanit Lutfi Haziri është mbajtur mbledhja e vlerësimit ditor e Komitetit për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19. Në këtë takim u bë e ditur se deri tani 750...
Bota/Rajoni15 Gusht 2020
Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara e ka refuzuar një rezolutë të përkrahur nga Shtetet e Bashkuara për zgjatjen e embargos së armëve ndaj Iranit, afati i së cilës mbaron në tetor. Ky refuzim...
Bota/Rajoni16 Korrik 2020
Ministria e Mbrojtjes së Azerbajxhanit përmes një deklarate bën të ditur se në linjën kufitare në rajonin Tovuz është rrëzuar një fluturake pa pilot e tipit X-55. Ushtria e Azerbajxhanit ka rrëzuar një fluturake pa...
Bota/Rajoni19 Qershor 2020
Ata që njihen si “dreamers”, apo ëndërrimtarët, kanë përshëndetur vendimin e gjykatës supreme amerikane, që refuzoi përpjekjen e presidentit Donald Trump, për ti dhënë fund programit që mbron emigrantët pa dokumente që kanë hyrë në...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.