×
Etiketë: parlamentit
Lajme24 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, sot përmes një letre zyrtare i është drejtuar kreut të Kuvendit të Izraelit, Yariv Levin, të cilit i ka kërkuar takim dhe një video-bisedë për të diskutuar rreth...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Italianët kanë votuar në një referendum për të ulur madhësinë e parlamentit të vendit me më shumë se një të tretën. Pothuajse 70% e njerëzve votuan në favor të ndryshimit, me pothuajse të gjitha votat...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Zhvillimet në Ballkan nuk janë futur në agjendën plenare të Parlamentit Evropian për këtë javë, ka bërë të ditur të martën, raportuesja për Kosovën e Parlamentit Evropian, Viola von Cramon. Von Cramon, përmes një statusi...
Lajme10 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti është takuar sot në Bruksel me presidentin e Parlamentit Evropian, David Sassoli. Detaje për takimin ka thënë kryeministri përmes një shkrimi në rrjetin social Twitter. Hoti ka shkruar se kreun...
Lajme10 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ndodhet sot (10 shtator) për të dytën herë gjatë kësaj jave në Bruksel. Ai do të ketë një takim me presidentin e Parlamentit Evropian (PE), David Sassoli dhe do të...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Llogaritë e postës eletronike të disa ligjvënësve dhe punonjësve të Parlamentit të Norvegjisë janë hakuar, si pjesë e një sulmi kibernetik që ka ndodhur në ditët e fundit, raporton Reuters. “Në bazë të analizës sonë,...
Bota/Rajoni13 Korrik 2020
Ligjvënësi iranian Issa Jafari ndërroi jetë për shkak të Covid-19. Lajmin e konfimruan njoftuan mediat shtetërore ditën e sotme (13 korrik). Jafari, i cili përfaqësonte qytetet Bahar dhe Kabudarahang në parlament, ishte shtruar në kujdesin...
Lajme07 Korrik 2020
Anëtari i Parlamentit Evropian, Andrey Kovatchev, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Tëitter ka thënë se sot bashkë me 41 anëtarë të Parlamentit Evropian, ka nënshkruar dy letra adresuar presidentit të Francës, Emanuel...
Lajme06 Korrik 2020
Ermina Lekaj Përlaskaj ka fituar edhe një mandat të deputetes në Parlamentin e Kroacisë. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Përlaskaj, e cila është me prejardhje nga Kosova, raporton portali “Front Online”. Përndryshe, Perlaskaj,...
Lajme27 Qershor 2020
Para parlamentit të Serbisë në Beograd është vendosur një transparent me fytyrat e krerëve të luftës së UÇK-së dhe krerëve politikë të Kosovës. Stema e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, fytyra e presidentit Hashim Thaçi, kreut...
Lajme27 Qershor 2020
Deputeti i Parlamentit Evropian nga Austria, Lukas Mandl është njëri nga nënshkruesit e letrës që deputetët e PE’së i kanë dërguar kancelares Angela Merkel me kërkesën për të hequr vizat për Kosovën gjatë presidencës gjermane...
Lajme27 Qershor 2020
Deputetët e Parlamentit Evropian kanë nënshkruar një letër përmes të cilës kanë kërkuar nga kancelarja gjermane Angela Merkel të vendosë në agjendë të Këshillit Evropian çështjen e libëralizimit të vizave për Kosovën. Lajmin e ka...
Lajme23 Qershor 2020
“Jam e emocionuar dhe mirënjohëse që më votuat përkundër faktit se jam me prejardhje të huaj. “Faleminderit shumë”, ka thënë në gjuhën shqipe Ylfete Fanaj Ylfete Fanaj është zgjedhur me shumicë të madhe të votave...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.