×
Etiketë: moshës
Lajme24 Shtator 2020
Në Gjilan është inauguruar sot Qendra Burimore për fëmijët e moshës 3-vjeç, në shkollën fillore “Abaz Ajeti”, projekt ky i mbështetur nga UNICEF dhe Ambasada japoneze në Kosovë. Me rastin hapjes së kësaj Qendre, nënkryetari...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Numri i njerëzve të moshës mbi 100-vjeçare në Japoni për herë të parë ka shkuar në mbi 80.000, transmeton Anadolu Agency (AA). Ministria e Shëndetësisë, Punës dhe Mirëqenies përditësoi të dhënat e personave mbi moshën...
Lajme01 Shtator 2020
Në dy javët e fundit në Kosovë kanë vdekur 123 persona nga sëmundja COVID-19, që e shkakton koronavirusi.Viktimat që kanë humbur jetën në Kosovë, kryesisht janë të moshës 30 deri në 50 vjeçare, thotë për...
Lifestyle16 Korrik 2020
Parimet themelore të një diete të shëndetshme nuk ndryshojnë edhe shumë. Tanimë të gjithë e dimë që një dietë e shëndetshme përbëhet nga konsumimi i perimeve dhe frutave të shumta, shmangia e ushqimeve artificale, sheqerit...
Lifestyle14 Korrik 2020
Parimet themelore të një diete të shëndetshme nuk ndryshojnë edhe shumë. Tanimë të gjithë e dimë që një dietë e shëndetshme përbëhet nga konsumimi i perimeve dhe frutave të shumta, shmangia e ushqimeve artificale, sheqerit...
Lifestyle06 Korrik 2020
Nuk është për t’u habitur që zemrën e quajnë organ kryesor: falë saj, trupi ynë funksionon Muskujt e zemrës dërgojnë gjakun e pasuruar me oksigjen dhe materiet ushqyese në të gjitha indet dhe sistemet. Kur...
Lifestyle20 Qershor 2020
Ushqimi i tepërt shkakton sëmundje në çdo moshë, por pasi të kalojmë të 30-tat trupat tanë bëhen në mënyrë progresive më pak të aftë për të toleruar ushqimin jo të shëndetshëm. Do të ishte mirë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.