×
Etiketë: mirëpresin
Lajme26 Shtator 2020
Komunat e Kosovës do të humbin 5.2 milionë euro, shkaku i vendimit të Ministrit të Pushtetit Lokal, Goran Rakiq, për shkëputjen e marrëveshjes tripalëshe në mes të kësaj ministrie, komunave dhe Helvetas Swiss Cooperation në...
Ekonomi22 Korrik 2020
Qeveria e Kosovës miratoi të mërkurën (sot) Projektligjin për rimëkëmbje ekonomike, i cili mes ndihmesave tjera, parasheh që qytetarët e Kosovës të kenë mundësinë të tërheqin 10 për qind të kursimeve nga Trusti pensional. E...
Lajme19 Korrik 2020
Xhamia qendrore në Prishtinë ka filluar ndërtimin. E realizimi i këtij projekti po ndodh pas disa vitesh polemika e pritjesh. Mirëpo, ani pse tani Komuna e Prishtinës e BIK’u janë dakorduar, disa qytetarë ende nuk...
Lajme12 Korrik 2020
Qeveria e Kosovës ka paralajmëruar masa më rigoroze në luftimin e përhapjes së koronavirusit, duke mos përjashtuar as mundësinë e vendosjes së gjendjes së jashtëzakonshme. Maskat, distanca fizike dhe higjiena personale janë tri kërkesat që...
Lajme05 Korrik 2020
​Pas rritjes së numrit të rasteve me koronavirus, ekzekutivi pritet sonte të miratojë masa të reja për parandalimin e përhapjes së Covid-19. Ndërkohë që Qeveria do të kthejë kufizimin e lëvizjes, e po ashtu do...
Lajme01 Korrik 2020
Ministria e Integrimeve Europiane u shua me zyrtarizimin e koalicionit qeverisës, LDK-AAK-Nisma. E kompetencat e saj tash e tutje do t`i kalojnë zyrës së kryeministrit, në krye të së cilës tash është pikërisht kryeministri i...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.