×
Etiketë: letër
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Me pa durim e pres miratimin e Kornizës negociatore dhe mbajtjen e konferencës së parë ndërqeveritare dhe jini të sigurt në përkushtimin tim personal për integrimin e Maqedonisë së Veriut në BE, thekson përfaqësuesi i...
Lajme23 Shtator 2020
Kryetari i këshillit koordinues ndërmjet shoqatave prodhuese dhe përpunuese të qumështit, Ramadan Memaj ka paralajmëruar se nga dita e martë më 29 shtator, të gjithë fermerët, pikat grumbulluese dhe disa përpunues të qumështit do të...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Emisari amerikan për dialogun Kosovë- Serbi, Richard Grenell tha se marrëveshja e Uashingtonit dhe marrëveshjet e arritura në Beograd sot nuk janë thjesht fjalë në letër. Grenell ka thënë se këto marrëveshje nënkuptojnë punë të...
Lajme29 Gusht 2020
Lidhja e Historianëve – Dega në Deçan i është drejtuar me letër Kryeministrit Avdullah Hoti rreth Manastirit të Deçanit. Sipas kësaj dege, më mirë është që të braktiset takimi dhe të mos shkohet në Bruksel...
Bota/Rajoni24 Gusht 2020
Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, i ka drejtuar sot një letër falënderimi homologut të tij shqiptar, Gramoz Ruçi. Duke falënderuar kryetarin e Kuvendit të Shqipërisë për urimet me rastin e rizgjedhjes,...
Lajme24 Gusht 2020
Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu priti në takim Atashen Policore nga Ambasada e Austrisë në Kosovë, Dalia El-Hennawi. Qëllimi i këtij takimi ishte pranimi i një letre falënderuese nga Ministri i Punëve të...
Lajme18 Gusht 2020
Partia Demokratike e Kosovës, iniciativës së Lëvizjes Vetëvendosje për rrëzimin e Qeverisë Hoti, i është përgjigjur me disa pyetje në formë sqarimi, për të cilat nuk ka marrë përgjigje. Deputeti i PDK-së, Sejdi Hoxha, në...
Lajme17 Gusht 2020
Kryetari i Deçanit u ka shkruar letër krerëve shtetërorë për t’i treguar zgjidhjen e kontestit mes komunës së Deçanit dhe Manastirit. Kryetari i Decanit, Bashkim Ramosaj, i është drejtuar Presidentit  Hashim Thaci, Kryeparlamentares Bjosa Osmani...
Lajme02 Gusht 2020
Deputeti i AAK-së Gazmend Syla ka reaguar pas ndalimit nga organet e Republikës së Shqipërisë të ish-luftëtarit Murtez Kastrati. Murtez Kastrati nga Lipjani, është ndaluar nga policia shqiptare bazuar në një fletëarrest serb, për pjesëmarrjen...
Lajme31 Korrik 2020
Doktori, Afrim Blyta, i doktoruar në fushën e neuropsikiatrisë ua ka shkruar një letër politikanëve të Kosovës, ku ka shprehur mllefin e tij për situatën në të cilën gjendet Kosova. Blyta thotë se situata në...
Lajme29 Korrik 2020
Blerim Syla, Kryetar i Federatës së Sindikatave të Shëndetësisë në Kosovë, përmes një letre i është drejtuar presidentit, kryetares së Kuvendit, kryeministrit dhe deputetetëve.Në këtë letër, e cila thuhet se është e fundit, duke dhënë...
Lajme23 Korrik 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani në debatin për Telekomin, ka lexuar letrën e menaxhemntit të kësaj kompanie drejtuar kuvendit. Në letrën e menaxhemntit të ndërmarrjes publike, thuhet se është e nevojshme të hetohen...
Lajme22 Korrik 2020
Isak Skenderi, drejtori ekzekutiv i  Organizatës  Zëri i romëve, ashkalinjve dhe egjiptasve, i është drejtuar me një letër kryeministrit të Kosovës Avdullah Hoti. Në këtë letër Skenderi përshkruan në detaje gjendjen jo të mirë të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.