×
Etiketë: kushtetues
Lajme25 Shtator 2020
Deputetët kanë votuar sot për ndryshimin kushtuetues. Bëhet fjalë për amandementimin e nenit për parandalimin dhe luftimin e dhunës kundër grave dhe dhunës në familje. Me 93 vota për, përfshirë 17 të pakicës, është miratuar...
Lajme25 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka kujtuar aksionin e Njësisë Speciale të Policisë së Kosovës në veri të vendit nëntë vjet më parë, ku ra heroikisht, Enver Zymberi. Hoti përmes një statusi në rrjetin social...
Lajme10 Korrik 2020
Kryeministri Avdullah Hoti është shprehur rreth çështjes së përfshirjes së Vjosa Osmanit në dialog tash që Presidenti Hashim Thaçi nuk po merr pjesë për shkak se Haga bëri të ditur se ndaj tij është dorëzuar...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.