×
Etiketë: krerëve
Lajme27 Shtator 2020
Për më shumë se tetë orë, dje është mbajtur e rrethuar ndërtesa e OVL-UÇK-së. Policia e EULEX-it, ka arrestuar figurat kryesore të kësaj organizate, ndërsa ka konfiskuar CD e materiale tjera. Derisa mbrojtës ligjor theksojnë...
Lajme21 Gusht 2020
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka konfirmuar se të hënën do të takohen krerët partive të koalicionit. Kështu tha ai sot në Kanal 10, ku shtoi se takimi fillon nga ora...
Lajme20 Gusht 2020
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka treguar se kur do të zhvillohet takimi i krerëve të partive të koalicionit qeverisës, i cili ishte paraparë të mbahej sot, para se të shtyhej....
Lajme17 Gusht 2020
Kryetari i Deçanit u ka shkruar letër krerëve shtetërorë për t’i treguar zgjidhjen e kontestit mes komunës së Deçanit dhe Manastirit. Kryetari i Decanit, Bashkim Ramosaj, i është drejtuar Presidentit  Hashim Thaci, Kryeparlamentares Bjosa Osmani...
Lajme11 Gusht 2020
Bashkësia Islame e Kosovës (BIK) ka reaguar ndaj ngritjes së aktakuzës ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli, nga Prokuroria Speciale me seli në Hagë. Në reagim, BIK thotë se...
Lajme27 Qershor 2020
Para parlamentit të Serbisë në Beograd është vendosur një transparent me fytyrat e krerëve të luftës së UÇK-së dhe krerëve politikë të Kosovës. Stema e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, fytyra e presidentit Hashim Thaçi, kreut...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.