Gjuha:
×
Etiketë: klimës
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Në tre shtetet perëndimore të SHBA rifillojnë sot kërkimet për viktima mes rrënojave të shkaktuara nga zjarret masive, që gjatë disa javëve kanë djegur miliona hektarë. Zjarret e pakontrolluara në shtetet Oregon, Kaliforni dhe Uashington...
Bota/Rajoni19 Gusht 2020
Ndryshimet klimatike po u sjellin fermerëve evropianë humbje për shkak të thatësirës. Por temperaturat e larta mundësojnë edhe kultivimin e frutave ekzotike. Vera më të nxehta, stuhi të mëdha dhe periudha të zgjatura thatësire: fermerët...
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Kandidati demokrat për president Joe Biden po propozon të shpenzojë 2 trilion dollarë për të luftuar ndryshimet e klimës dhe për ta ulur në zero emetimin e karbonit deri në mes të dekadës së ardhshme....
Bota/Rajoni18 Qershor 2020
Bota ka vetëm gjashtë muaj kohë në të cilën mund të ndryshojë rrjedhën e krizës klimatike dhe të parandalojë bllokimet nga emetimet e gazrave serë që mund të hedhin poshtë të gjitha përpjekjet për të...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.