×
Etiketë: heqë
Lajme25 Shtator 2020
Javën e ardhshme përfundimisht do të bëhet hapja e kufijve pa kushte ndërmjet Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut. Indeksonline mëson se të mërkurën, eventualisht të enjten, dy shtetasit e dy vendeve s’do të kenë nevojë...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Kanë kaluar më shumë se dy muaj qëkur Zvicra, në kuadër të masave kundër përhapjes së koronavirusit ka vendosur listën e vendeve të rrezikut, të njohur si lista e “karantinës”. Në këtë listë zënë vend...
Bota/Rajoni18 Gusht 2020
Ministrave britanikë iu kërkua të heqin dorë prej masave të izolimit dy javor, dhe në vend të kësaj, të adoptojnë "modelin islandez" pesëditor të karantinës. Vendi është duke prezantuar këtë javë një nismë të re;...
Lajme14 Gusht 2020
Mali i Zi pritet të heqë kufizimin e testit për të gjithë qytetarët e Kosovës. Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj gjatë raportimit të tij në Komisionin për Shëndetësi për gjatë dy orëve ka thënë se...
Lajme08 Gusht 2020
Kryetari i veteranëve të UÇPMB-së, ka njoftuar se nga Policia e Serbisë i është kërkuar që ta largojë flamurin kombëtarë i cili ishte i vendosur në dyert e shtëpisë së tij, raporton Front Online. Këtë...
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Bota mund të arrijë në pikën kur ne nuk kemi pse të shqetësohemi për COVID-19 brenda “vitit të ardhshëm deri në një vit e gjysmë nga sot”. Kështu së paku, sipas asaj që shkruajnë mediat...
Lajme07 Korrik 2020
Shtetet e Bashkuara nuk do të heqin dorë nga kërkesa ndaj autoriteteve të Serbisë që të zgjidhin rastin e vrasjes së tre vëllezërve Bytyqi, si dhe nga drejtësia për ta, ka konfirmuar Ambasada e Shteteve...
Lajme18 Qershor 2020
Emisari amerikan, Richard Grenell, ka qenë i prerë. Në këtë fazë, që ai e quan faza e parë, duhet të arrihet normalizimi i raporteve ekonomike në mes të Kosovës dhe Serbisë. Ai për një gjë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.