Gjuha:
×
Etiketë: gripi
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Politika suedeze po “zien” nga një video e publikuar ditët e fundit. Në video shihet sesi një politikan me prejardhje nga Ballkani, Darko Mamkoviq, thith kokainë në një klub. Sipas mediave të huaja, 52-vjeçari nuk...
Bota/Rajoni30 Gusht 2020
Nëse nuk keni dëgjuar për pandeminë e gripit spanjoll, kriza e koronavirusit ndoshta ka tërhequr vëmendjen tuaj për faktin se ky virus vdekjeprurës u përhap në të gjithë botën në fillim të shekullit 20. Shpesh...
Lajme05 Gusht 2020
Kosova është duke u përgatitur për krijimin e kapaciteteve shtesë për përballjen me COVID-19 në muajin shtator, atëherë kur sipas profesionistëve shëndetësorë, Kosova do të përballet edhe me virusin sezonal dhe eventualisht mund të ketë...
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Sipas vlerësimeve të fundit të Organizatës Botërore të Shëndetit (OBSH), vdekshmëria mesatare nga COVID-19 është 0.6 për qind. Kjo e bën koronavirusin gjashtë herë më vdekjeprurës sesa gripi sezonal. Sipas epidemiologut Maria Van Kerkhova, "mund...
Bota/Rajoni03 Gusht 2020
Coronavirusi dhe sëmundja që shkakton ky virus, COVID-19, në fillim të përhapjes, ka prekur kryesisht personat më të moshuar, ata me shëndet më të dobët dhe grupet e pakicave etike. Sidoqoftë, shkencëtarët kanë frikë se...
Bota/Rajoni19 Korrik 2020
Optimistët shpresonin se Covid-19 nuk do të mbijetojë në nxehtësinë e verës. Sidoqoftë, këto shpresa janë zbehur. Virusi u shfaq edhe më i fuqishëm në Iran pavarësisht temperaturave të larta, dhe nuk ka problem të...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.