Gjuha:
×
Etiketë: dick
Lajme01 Shtator 2020
Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës ka folur rreth propozim-aktakuzës së Gjykatës Speciale ndaj ish-pjesëtarëve të UÇK-së, përfshirë kreun e PDK-së Kadri Veseli dhe presidentin Hashim Thaçi. Xhavit Haliti në DebatPlus të TV...
Lajme11 Gusht 2020
Drejtori i Institutit Demokratik të Kosovës Ismet Kryeziu, ka reaguar ndaj deputetit të Partisë Demokratike të Kosovës Bekim Haxhiu, i njohur si “Kamishi”. Kryeziu tha akuzat ndaj Organizatave Jo-qeveritare nga ana e deputetit Haxhiu, po...
Lajme03 Korrik 2020
Njëri ndër miqtë më të mëdhenj të popullit të Kosovës, Rupert Neudeck, i cili vdiq para disa vjetëve, pas publikimit të raportit të Dick Martyt kishte reaguar ndaj raportit të tij. Në një intervistë për...
Lajme02 Korrik 2020
Dick Marty, që kishte publikuar një raport të gjatë me pretendime kundër presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, duket se nuk ka mundur ta fshehë simpatinë e tij ndaj ministrit të jashtëm të Rusisë dhe qasjes...
Lajme29 Qershor 2020
Gazeta franceze L’Opinionka publikuar një artikull rreth aktakuzës së Hagës ndaj Presidentit Thaçi duke u rikthyer në historinë e kësaj cështjeje që nga koha kur Senatori zviceran Dick Marty i kishte çuar për miratim në...
Bota/Rajoni25 Qershor 2020
Zyra e Prokurorit të Specializuar ka njoftuar se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe dhe ish-kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli janë dy të akuzuarit e parë që pritet të paraqiten në Gjykatën Speciale në Hagë....

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.