×
Etiketë: dënuarit
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Nderim Markola, Durim Dervishi, Kliton Nanushi, Ergys Mëcuku janë katër personat që do të duhet të justifikojnë pasurinë e tyre me kërkesë të Operacionit Forca e Ligjit. Nderim Markola., banues në Tiranë, i dënuar për...
Lajme23 Korrik 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës ka thënë se ka biseduar me homologen e tij nga Maqedonia e Veriut për mundësinë që personat që janë të burgosur në...
Bujqësi03 Korrik 2020
Pavarësisht situatës së krijuar nga pandemia në vend, të burgosurit nuk i kanë ndërprerë aktivitete e tyre të përditshme. Ata kanë mbjellë domate, patate, fasule, lakra dhe tranguj. Përmes një postimi në faqen zyrtare, Sherbimi...
Lajme22 Qershor 2020
Qytetarët e Prizrenit kanë sulmuar veturën e Shërbimit Korrektues të Kosovës, brenda së cilës ishte i dënuari për krime lufte në Kosovë, Darko Tasiq Tasiq u dënua nga Gjykata Themelore në Prizren me 22 vite...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.