Gjuha:
×
Etiketë: dëmshpërblim
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Një grua sllovene u shpall fajtore për copëtimin e qëllimshëm të dorës së saj me sharrë rrethore, si pjesë e një skeme mashtrimi për të fituar 1 milion euro dëmshpërblim. Sipas medieve të huaja, përcjell...
Bota/Rajoni03 Shtator 2020
Shkëlzen Berisha djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, ka humbur në apelin e një gjykate amerikane, përballjen me autorin dhe shtëpinë botuese të librit “Qentë e Luftës”, përfshi një kompani kinematografike të cilëve u kërkonte 60...
Bota/Rajoni25 Gusht 2020
Një italian që kreu një transplant flokësh në Stamboll, ka hedhur në gjyq kompaninë ajrore turke "Turkish Airlines" për dëmin e shkaktuar atij kur një valixhe i ra në kokën e sapo operuar derisa ishte...
Bota/Rajoni19 Qershor 2020
Ishte duke luajtur me top, kur aksidentalisht dëmtoi lulen në oborrin e fqinjit të tij. Kështu, siç transmeton Shekulli, vendosi që t’i shkruante një letër ndjese dhe t’i linte 5 euro si dëmshpërblim. Është ky...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.