×
Etiketë: bomba
Bota/Rajoni19 Gusht 2020
Media shtetërore kineze ka publikuar pamjet e armës më të fundit të vendit: një bombol, municioni i së cilës ka peshë 500 kg, vjedhurazi në hapësirën ajrore. Raketa ‘Sky Thunder’ mund të lëshojë deri në...
Bota/Rajoni08 Gusht 2020
Një sërë kërcënimesh me bombë kundër agjencive të shëndetit publik, në tre shtete të ndryshme gjermane, detyruan personelin dhe banorët të evakuohen, sipas policisë gjermane. “Deri më tani, policët dhe qentë e specializuar nuk ka...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.