×
Etiketë: bilanci
Lajme29 Shtator 2020
Numri total i rasteve pozitive është 15.520 raste nga 66.624 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 625 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit IKSHPK njoftoi se janë shëruar 142 pacientë derisa numri...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri bën me dije se janë konfirmuar 144 raste të reja me covid në vend dhe kanë humbur jetën 3 persona. Në 24 orët e fundit, me gjithë përpjekjet e mjekëve,...
Lajme16 Shtator 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë të ditur se numri total i rasteve pozitive është 14.763 raste nga 59.033 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 601 raste të vdekjes. Vetëm gjatë 24 orëve...
Lajme14 Shtator 2020
Tetë pacientë të prekur nga Covid 19 e që po trajtohen në Spitalin e Pejës janë në gjendje të rëndë shëndetësore. Ndërkohë numri total i atyre që po trajtohen nga koronavirusi në Pejë është 37...
Lajme02 Shtator 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 13.601 raste nga 51.669 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 533 raste të vdekjes. IKSHPK njofton se numri i...
Lajme28 Gusht 2020
Në 24-orët e fundit në Kosovë janë shënuar 119 raste me koronavirus, nga 480 mostra të testuara. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka publikuar të dhënat e 24 orëshit të fundit teksa ka njoftuar se...
Lajme25 Gusht 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 12.547 raste nga 47.761 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 480 raste të vdekjes. Në njoftimin e IKSHPK-së bëhet...
Lajme19 Gusht 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë të ditur se numri total i rasteve pozitive është 11.686 raste nga 44.927 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 416 raste të vdekjes. IKSHPK njofton se numri...
Lajme03 Gusht 2020
Në Kosovë deri tani janë shënuar rreth 8,799 raste me koronavirus, 4,863 të shëruar dhe 294 viktimaGjatë kësaj jave u raportua një numër i madh i të infektuarve, ku shifrat ishin alarmante dhe gati çdoherë...
Lajme01 Gusht 2020
224 raste të reja janë konfirmuar me koronavirus në 24 orët e fundit në Kosovë. Në po të njëjtën periudhë në vend janë regjistruar edhe 10 vdekje të reja nga kjo sëmundje ngjitëse. Kësisjoi numri...
Bota/Rajoni31 Korrik 2020
Bilanci i pandemisë së COVID-19 tregon një tendencë rritëse në Itali, ku janë regjistruar 9 viktima, në rritje me ditën e djeshme ku ishin tre personat që kishin humbur betejën me virusin. Mbeten të qëndrueshme...
Lajme27 Korrik 2020
Në Kosovë numri i rasteve aktive me coronavirus është 3,086, ndërsa i atyre të shëruarve 3,874. Numri total i rasteve pozitive është 7.137 raste nga 34.316 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2, me gjithsej 177...
Bota/Rajoni25 Korrik 2020
Pandemia e koronavirusit të ri ka shkaktuar të paktën 639 981 të vdekur në botë, që prej shfaqjes në Kinë në muajin dhjetor, sipas të dhënave zyrtare. Më shumë se 15 815 830 raste me...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.