×
Etiketë: bankat
Ekonomi10 Shtator 2020
Në bazë të dhënave të raportuara për periudhën e fundit të muajit korrik 2020, niveli i kredive të reja të aprovuara vetëm për këtë muaj ka shënuar vlerën prej 181.5 milionë euro – vlerën më...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Një vit i ri shkollor, krejt i ndryshëm nga të tjerët, nisi mëngjesin e sotëm në shumë shtete evropiane. 12.4 milionë nxënës në Francë iu drejtuan bankave të shkollës pas pushimeve të gjata verore. Presidenti...
Lajme29 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, bashkë me drejtorin e Arsimit, Nazim Gagica, kanë përcjellur nga afër testin e maturës i cili është organizuar në kushte pandemie, me mbështetjen e MASH, IKSHPK, Policisë së...
Lajme08 Gusht 2020
Deputeti i PDK-së, Hajredin Kuçi ka deklaruar se ka në pronësi një shtëpi në vlerë prej 163 mijë e 800 euro, si dhe një shtëpi vikendi në vlerë prej 60 mijë euro, të dyja të...
Ekonomi08 Gusht 2020
Në adresë të Bankës Qendrore të Kosovës kanë shkuar gjithsej 755 ankesa të konsumatorëve kosovarë ndaj bankave komerciale në vend, vetëm prej muajit janar të këtij viti e deri më tani. Këto ankesa lidhen direkt...
Banka03 Korrik 2020
Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë organizoi një konferencë virtuale mbi qasjen në financa për biznese, marrë parasysh pasiguritë e mëdha financiare të kësaj kohe. Sic thuhet në kumtesën e lëshuar nga OEAK, gjatë kësaj konference,...
Bota/Rajoni02 Korrik 2020
Senati i SHBA-së miratoi sot një ligj që prezanton dënimet për bankat amerikane që bëjnë biznes me zyrtarë kinezë që zbatojnë ligjin e ri drakonian të sigurisë kombëtare në Hong Kong, dhe i dërgoi dokumentin...
Front TV23 Qershor 2020
Përhapja e pandemisë së Coronavirus ka shkaktuar dëme të mëdha në sektore të ndryshme të ekonomisë në Kosovë. Me gjithë vështirësitë që e kanë përcjell, sektori bankar në vend ka arritur ta ruaj likuiditetin dhe...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.