×
Etiketë: azilkërkuesve
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Shqipëria është një ndër tre vendet me numrin më të lartë të kërkesave për azil në Mbretërinë e Bashkuar. Sipas një raporti më të fundit të publikuar nga mediat britanike, Shqipëri, Iraku dhe Irani janë...
Lajme12 Gusht 2020
Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, priti në takim njoftues shefin e UNHCR-së në Kosovë, Erol Arduc si dhe Koordinatoren e Zhvillimit të OKB në Kosovë, Ulrika Richardson. Në këtë takim, ministri Veliu i...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.