×
Etiketë: austrisë
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Reshjet e para të dëborës i kanë bërë një “surprizë” banorëve të disa rajoneve veriore në Zvicër, Austri dhe Gjermani. Natën e të shtunës pati një rënie të ndjeshme të temperaturave dhe reshje të dendura...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Një grup për të drejtat e konsumatorëve të mërkurën ka ngritur padi kundër Qeverisë së Austrisë për shkak të përhapjes së koronavirusit në resortin e skijimit Ischgl dimrin e kaluar, shkruan agjencia Reuters. Përhapja në...
Lajme27 Korrik 2020
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani është takuar sot me ambasadorin e Austisë në Kosovë,  Christoph Weidinger, raporton Gazeta Express. Në këtë takim, sipas njoftimti për media, Osmani dhe ambasadori Weidinger biseduan për shumë çështje të bashkëpunimit ndërmjet...
Bota/Rajoni22 Korrik 2020
Indonezia është i interesuar të blejë të gjithë flotën austriake prej 15 avionësh, tip ”Tofon Eurofighter”, deklaroi ministri indonezian i Mbrojtjes, Prabowo Subianto në një letër homologut të tij austriak. Prabowo shkroi se propozimi i...
Lajme26 Qershor 2020
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë , Vesel Krasniqi, priti në takim ambasadorin e Austrisë̈ në Kosovë, Christoph Weidinger. Krasniqi e njoftoi ambasadorin për përkushtimin e Qeverisë së Kosovës për t’i mbështetur bizneset në tejkalimin e...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.