×
Etiketë: anulua
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Agjencia ruse Roscosmos ka botuar 46 dokumente, si dhe foto, ilustrime dhe video-kronika të programit hënor të Bashkimit Sovjetik, i cili në fund të viteve 1960 ishte i pari në botë që krijoi një observator...
Bota/Rajoni13 Gusht 2020
Për shkak të pandemisë COVID-19, Oktoberfest u anulua - në formën e tij origjinale dhe në një vend të njohur, në Munih. Por ai ende jeton në mënyra të ndryshme dhe në vende të ndryshme....
Lajme12 Korrik 2020
Ministria e Tregtisë dhe Industrisë synon ta ri-kthej vendimin e shfuqizuar nga Qeveria Kurti për zonën ekonomike në Malishevë, derisa ka në plan që sivjet t’i nisë punimet në zonën ekonomike amerikane në Gjakovë. Ministri...
Lajme03 Korrik 2020
Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka thënë se takimi që pritej të mbahet më 27 qershor në SHBA është shtyrë për një datë tjetër, por se do të udhëtojë për atje sapo t’i vijë ftesa...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.