×
Etiketë: anticovid
Lajme27 Shtator 2020
Përditë, nga ora 07:00 e mëngjesit e deri në mbrëmje, zyrtarë të Policisë së Kosovës dalin për t’i gjobitur ata që nuk i respektojnë masat kundër përhapjes së koronavirusit. Për vetëm më pak se një...
Lajme27 Shtator 2020
Ende nuk është zbuluar ndonjë vaksinë, megjithatë institucionet shëndetësore po zotohen se Kosova do të jetë ndër vendet prioritet që do t’i dhurohen ato për luftimin e pandemisë COVID-19. Deklarata të tilla po shihen me...
Lajme27 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit Policia e Kosovës ka shqiptuar 228 gjoba për mosrespektimin e masave anti-COVID. Poashtu gjatë 24 orëve të fundit Policia e Kosovës ka shqiptuar 861 gjoba trafiku, ndërsa janë shënuar gjithsej...
Lajme26 Shtator 2020
Policia e Kosovës, vazhdon të gjobisë qytetarët të cilët nuk i respektojnë masat e Qeverisë antiCovid. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit janë shqiptuar 848 tiketa për mosrespektim të ligjit COVID-19. Por, nuk janë vetëm...
Lajme25 Shtator 2020
Javën e ardhshme përfundimisht do të bëhet hapja e kufijve pa kushte ndërmjet Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut. Indeksonline mëson se të mërkurën, eventualisht të enjten, dy shtetasit e dy vendeve s’do të kenë nevojë...
Kronika23 Shtator 2020
Mbi 24 mijë qytetarë janë gjobitur për më pak se një muaj, për mosrespektim të masave anti-Covid. Të gjitha mjetet nga gjobat e shqiptuara nga Policia nga dita kur ka hyrë në fuqi Ligji për...
Lajme23 Shtator 2020
Policia e Kosovës nuk po i kursen qytetarët që nuk po i respektojnë masat kundër përhapjes së koronavirusit. Drejtori i Policisë, Rashit Qalaj ka thënë për Express se vetëm dje, nga ora 07:00 deri në...
Lajme22 Shtator 2020
Ka përfunduar takimi i Komitetit për koordinimin dhe vlerësimin e situatës emergjente me covid-19, ku pas takimit ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj, tha se vlerësimet e përgjithshme rreth situatës epidemiologjike janë stabile. "Vlerësimet e përgjithshme...
Lajme22 Shtator 2020
Komiteti për koordinimin dhe vlerësimin e situatës me Coronavirus do të mblidhet sot për të diskutuar rreth gjendjes me COVID-19 në vend. Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi për media nga Ministria e...
Lajme21 Shtator 2020
Deputeti i Kuvendit nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Gazmend Syla ka thënë se invalidët e UÇK-së po privohen nga Komisioni i Rivlerësimit të shkallës ivalidore për shkak të IKShPK-së. Sipas Sylës,...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë së Zvicrës, Alain Berset, i ka kritikuar ata që marrin pjesë në tubimin e organizuar kundër strategjive të qeverisë zvicerane për parandalimin e koronavirusit. Berest thotë se ky tubim i mbajtur në...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, të martën pretendoi se vendi mund të kenë në dispozicion një vaksinë anti-koronavirus pas katër javësh. “Do kemi një vaksinë brenda disa javësh; mund të shkojnë...
Lajme15 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë se në ditën e parë të nisjes së vitit të ri shkollor janë raportuar vetëm 50 raste të reja me virusin korona, duke shtuar se është punuar në...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.