×
 • Lajme
 • Lajme

  Szunyogu takohet me kryetarin e Klinës, e përgëzon për performancën dhe transparencën në buxhet

  FrontOnline
  28 Maj 2024

  Szunyogu takohet me kryetarin e Klinës, e përgëzon për performancën dhe transparencën në buxhet

  Ambasadori i BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, e ka vizituar komunën e Klinës, ku u takua me të parin e këtij qyteti, Zenun Elezajn.

  Szunyog tha se me Elezajn folën për planet dhe prioritetet e komunës, e në veçanti në sektorin e shëndetësisë.

  “E përgëzoj për performancën dhe transparencën e buxhetit. Gjithashtu, e inkurajojë për më shumë fokus në pjesëmarrjen e grave në nivel lokal”, shkroi Szunyog.

  Po ashtu, gjatë ditës, Szunyog pritet që të takohet edhe me kryetarin e Istogut, Ilir Feratin.

  Artmotion dhe DigitAlb arrijnë marrëveshje të re bashkëpunimi pesëvjeçar
  Nga Rubrika
  Lajme14 Qershor 2024
  Biznesmeni i njohur kosovar, Ramiz Kelmendi, ka vizituar liderët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) që po mbahen në Hagë, Në një...
  Lajme14 Qershor 2024
  sh-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair, i ka dërguar letër presidentes Vjosa Osmani, pas vizitës që pati në Kosovë këtë javë....
  Lajme14 Qershor 2024
  Në emisionin “EURO N’T7” është disktuar sonte se cfarë ka ndodhur në rrafshin ekonomik për 25 vjet pas clirimit. Nënkryetari i LDK-së,...
  Të tjera
  Lajme14 Qershor 2024
  Gjykata e Qarkut të Badenit në Zvicër ka vendosur që të dënojë me 17 vjet burg vrasësin e Shqiponja Isufit. I dyshuari...
  Lajme14 Qershor 2024
  Në Lucern të Zvicrës, këtë fundjavë do të mbahet Samiti i Paqës për Ukrainën. Në mesin e shumë shteteve pjesëmarrëse në këtë...
  Lajme14 Qershor 2024
  Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Shemsedin Dreshaj, ka thënë se harmonizimi dhe funksionalizimi...
  Sport14 Qershor 2024
  Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Sylvinho, ka thënë se Shqipëria synon pikë në ndeshjen e kundër Italisë. Shqipëria të shtunën do ta zhvillojë ndeshjen e parë...
  Lajme14 Qershor 2024
  Policia e Kosovës ka arrestuar tre persona, nën dyshimet për përdorim dhe mbajtje në pronësi e kontroll të paautorizuar të armës. Rasti...
  Lajme14 Qershor 2024
  Akademiku dhe ish-ambasadori i Kosovës në Francë, Muhamedin Kullashi, ka treguar se si shoqëria franceze u mobilizua gjatë viteve ’90-ta për të...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.