[wp-story]

Vip

Sylvester Stallone nuk do të kthehet për filmin e ri ‘Creed’

Sylvester Stallone nuk do të kthehet për filmin e ri ‘Creed’
12:02 | 07 Prill 2021

Një zëdhënës i Sylvester Stallone ka konfirmuar se ai nuk do të kthehet për filmin e ri ‘Creed’. Aktori 74-vjeçar krijoi karakterin e Rocky Balboa në vitet 1970 dhe më parë luajti një rol kryesor në dy pjesët ‘Creed’, por një zëdhënës i yllit tani ka konfirmuar se ai do të mungojë në filmin e ardhshëm, megjithëse nuk u ofrua asnjë shpjegim shtesë.

Stallone u shfaq për herë të parë si luftëtar në vitin 1976 në  filmin  ‘Rocky’ dhe më pas vendosi karakterin si një nga më ikonët në historinë e fundit të kinemasë. Ai përsëriti rolin për ‘Creed’, pasi Rocky u bë mentor i karakterit të Michael B. Jordan, Adonis ‘Donnie’ Creed.

CREED, from left: Sylvester Stallone, Michael B. Jordan, 2015. ph: Barry Wetcher/©Warner Bros./Courtesy Everett Collection

Në fakt, interpretimi i tij në filmin e parë ‘Creed’ çoi në një nominim për Oskar për Aktorin më të Mirë Mbështetës, pasi të dy filmat ‘Creed’ treguan sukses kritik dhe komercial. Sidoqoftë, Stallone nuk do të kthehet në personazhin e filmit të tretë ‘Creed’./FrontOnline/

Petrol Company në muajin e shenjtë të Ramazanit, dhuron pako ushqimore per familjet nevojtare në qytetin e Vitisë

Të tjera