Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Sveçla: Hoti është kryeministër i dobët, numrat i kanë pasur edhe diktatorët

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Xhelal Sveçla i VV’së edhe një herë ka kritikuar qeverinë e udhëhequr nga Avdullah Hoti. Ai thotë se Hoti duhet të shoh nëse e ka përkrahjen e qytetarëve pasi sipas tij, ‘numrat i kanë pasur edhe diktatorat’.

  “Kryeministri Hoti është duke iu treguar qytetarëve që është jashtëzakonisht i dobët prandaj po kërkon që qeverisjen e vetë ta legjitimojë me nevojën për të biseduar me Serbinë. Nuk ka çfarë t’i ofrojë këtij vendi e po iu jep sinjal qarqeve të caktuara ndërkombëtare që unë jam i nevojshëm  për të vazhduar bisedimet me Serbinë. Kjo as nuk është e duhur dhe as nuk është profitabile as për ata vetë”, tha Sveçla në emisionin ‘pa maskë’ në T7.

  “Qeverisja nuk është vetëm numra. Qeverisja është shumë më shumë”, tha ai.

  “Çfarë do t’i ofrojnë ata qytetarëve, ju shiheni edhe menaxhimin e situatës aktuale me Covid-19. Ne në vazhdimësi po potencojmë se ka një impotencë në vendimmarrje”, shtoi ai.

  “A e kanq qytetarin pas veti, kjo është më e rëndësishmja. Një qeveri duhet të qeverisë me qytetarin, a i kanë qytetarët me vete a nuk i kanë? Nuk mund të flasësh vetëm për numra, për shkak se numrat i kanë pasur edhe diktaturat e ndryshme përgjatë gjithë historisë”, tha Sveçla.

  “Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj
  Nga Rubrika
  Lajme25 Mars 2023
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti të dielën do të jetë për vizitë zyrtare në Shqipëri. Ai atje do të zhvillojë...
  Lajme25 Mars 2023
  Kategoria e pensionistëve në vendin tonë po vazhdon të mbetet sfidë në vete. Pensionet e tyre janë më të ultat në rajon....
  Lajme25 Mars 2023
  Ikja e profesionistëve shëndetësor, inflacioni shumë i lartë e ndërprerja e investimeve kapitale, janë disa nga dështimet që i përmendin Partia Demokratike...
  Të tjera
  Vip25 Mars 2023
  Luiz Ejlli dhe Kiara Tito janë bërë dy nga personazhet më të dashur të Big Brother VIP Albania. Ata pas festës së...
  Vip25 Mars 2023
  Olta e ka quajtur Kristin naiv. Ajo ka thënë se e tepron me faktin që do të tregojë shpesh herë se sa...
  Lajme25 Mars 2023
  Përfaqësuesit e shoqatave të të zhdukurve në Kosovë, po e konsiderojnë si shumë të pa qartë dakordimin ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në...
  Lajme25 Mars 2023
  Partia Demokratike e Kosovës sot do të mbajë konferencë për media. Në njoftimin e kësaj partie, bëhet e ditur se konferenca do...
  Lajme25 Mars 2023
  Partia Socialdemokrate do të mbajë sot protestë kundër marrëveshjes në mes Kosovës dhe Serbisë, të arritur në Ohër më 18 mars. Në...
  Lajme25 Mars 2023
  Përmes një njoftimi dërguar mediave, KEDS, ka njoftuar për punime në rrjet. Në njoftim bëhet të ditura qytetet dhe koha kur pritet...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.