×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Suedia zgjat ndalimin e fluturimeve nga Britania e Madhe

  FrontOnline
  23 Dhjetor 2020

  Pas Danimarkës dhe Norvegjisë, edhe Suedia vendosi sot të zgjasë ndalimin e fluturimeve të pasagjerëve nga Britania e Madhe, e cila u izolua për shkak të shqetësimeve në lidhje me një mutacion të COVID-19.

  “Masa e vendosur të hënën do të mbetet në fuqi deri në prag të Vitit të Ri”, tha qeveria suedeze në një deklaratë, raporton ATSh.

  “Nga kjo masë përjashtohen avionët e mallrave dhe fluturimet e ambulancës”, shtoi ajo.

  Megjithatë, kufizimet përfshijnë edhe disa lehtësime: Kushdo që jeton ose punon në Suedi tani mund të udhëtojë sërish në Suedi nga BM.

  Arsyet urgjente familjare konsiderohen gjithashtu një arsye për një përjashtim nga ndalimi i hyrjes në vend.

  Prince Coffee House tani edhe në Vjenë të Austrisë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni29 Maj 2024
  Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Marko Gjuriq, ka zhvilluar një bisedë me ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Serbi, Edward...
  Bota/Rajoni29 Maj 2024
  Izraeli të mërkurën dërgoi tanke për të sulmuar Rafahun dhe njoftoi se lufta në Gaza do të vazhdojë gjatë gjithë vitit. Tanket...
  Bota/Rajoni29 Maj 2024
  Pasditen e sotme flakët kanë përfshirë një pjesë të spitalit të Shkodrës. Ende nuk dihen shkaktarët e këtij zjarri, shkruan TCh, transmeton...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2024
  Fondi i Kosovës për Efiçiencë të Energjisë (FKEE) njofton të gjithë përfituesit e thirrjes “ZBATIMI I MASAVE TË EFIÇIENCËS SË ENERGJISË PËR...
  Lajme29 Maj 2024
  Deputeti i VV-së, Armend Muja, sa i përket zërave për koalicion PDK-LVV, tha se nuk ka ndonjë përafrim me partinë që udhëheqet...
  Sport29 Maj 2024
  Borussia e Dortmundit do të festojë në “Wembley” pavarësisht nga rezultati i finales me Realin e Madridit. Sipas tabloidëve britanikë klubi nga...
  Lajme29 Maj 2024
  Policia ka bërë të ditur se në kuadër të Njëjësisë Rajonale të Komunikacionit Rrugor në Gjakovë është themeluar një task forcë pjesë...
  Vip29 Maj 2024
  Këngëtarja britanike me famë botërore, Dua Lipa, bëri thirrje për armëpushim të përhershëm në Rripin e Gazës. Këngëtarja Dua Lipa, me origjinë...
  Lajme29 Maj 2024
  “Kështu përfundon kur i servohesh vetë përbindëshit”, ka thënë kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, pas dështimit të iniciativës së Partisë Demokratike të...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.