Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Spanja në momente kritike me infeksionin COVID-19

  FrontOnline
  12 Gusht 2020

  Spanja – një nga vendet më të prekura në Evropë – edhe një herë po rrezikohet të jetë epiqendra e coronavirusit në botë.

  Analiza e shifrave zyrtare nga agjencia e lajmeve AFP tregoi se vendi raportoi mesatarisht 4,923 raste të reja ditore të COVID-19 gjatë shtatë ditëve të fundit.

  Mesatarja e përditshme e rastit për atë periudhë ishte më e lartë se ajo së bashku e Britanisë së Madhe, Francës, Gjermanisë dhe Italisë.

  “Është një moment kritik, ne jemi në një pikë kur gjërat mund të përmirësohen ose keqësohen”, tha Salvador Macip, ekspert i Shkencave Shëndetësore në Universitetin e Katalonjës.

  Ndryshe, autoritetet shëndetësore spanjolle deri më tani kanë regjistruar mbi 327 mijë raste me coronavirus dhe 28581 persona kanë ndërruar jetë.

  Si të kurseni mbi 350 kilovatë/orë në muaj me një investim të thjeshtë, tregon Idriz Ferati, drejtor i Auditimit në…
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, i cili është në shënjestër të protestave në Beograd, nuk është dukur kurrë më i humbur sesa kur...
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Ish-kryeministri britanik Boris Johnson do të japë dorëheqje nga pozita e deputetit me efekt të menjëhershëm pas marrjes së raportit “Partygate”. Raporti...
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Një aksident i rëndë ka ndodhur në qendër të Rrogozhinës, ku drejtuesi i një mjeti ka aksidentuar dy fëmijë dhe më pas...
  Të tjera
  Lajme09 Qershor 2023
  Blerim Vela, shef i stafit të presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, ka njoftuar të premten se Policia e Serbisë e ka arrestuar...
  Lajme09 Qershor 2023
  Mbrëmjen e së enjtes Tregu i Gjelbër në Prishtinë u kaplua nga zjarri. Vendi shumëngjyrësh ku ekspozoheshin shumë produkte, u bë shkrumb...
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Një aksident i rëndë ka ndodhur në qendër të Rrogozhinës, ku drejtuesi i një mjeti ka aksidentuar dy fëmijë dhe më pas...
  Lajme09 Qershor 2023
  Një aksident trafiku ka ndodhur në fshatin Brod të Shtërpcës, ku janë lënduar dy persona. Këtë për Front Online e ka konfirmuar...
  Lajme09 Qershor 2023
  Kryetari i Zveçanit, Ilir Peci, tash e dy javë pozitën e tij po e ushtron nga zyra e gjendjes civile në fshatin...
  Lajme09 Qershor 2023
  KEDS ka njoftuar se gjatë ditëve të ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa qytete të Kosovës. Në njoftimin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.