×
 • Sport
 • Sport

  Sot hidhet shorti për grupet e Euro 2024, Shqipëria mëson fatin e saj

  FrontOnline
  02 Dhjetor 2023

  Sot (e shtunë) do të hidhet shorti për grupet e Kampionatit Evropian 2024 që do të mbahet në Gjermani.

  Përveç Gjermanisë nikoqire, deri tani janë kualifikuar edhe 20 kombëtare për Kampionatin Evropian.

  Në mesin e tyre gjendet edhe kombëtarja e Shqipërisë, ndërsa tri vendet e mbetura do të plotësohen përmes ndeshjeve “play-off” në muajin mars.

  Të gjitha këto kombëtare do ta mësojnë fatin e tyre gjatë ditës së sotme, e shtunë, 2 dhjetor, me shortin që do të tërhiqet nga ora 18:00 në Elbphilharmonie të Hamburgut.

  Kombëtarja Shqiptare ndodhet në vazon e dytë, dhe do të shortohen me nga një skuadër në grup të secilës prej tre vazove të tjera.

  Nuk përjashtohet që kuqezinjtë të shortohen në një “grup të vdekjes”. /Telegrafi/

  “Devolli Corporation” shpallet Punëdhënësi, Eksportuesi dhe Tatimpaguesi i vitit 2023, e vetmja korporatë që rrëmben tri çmimet e OEK
  Nga Rubrika
  Sport24 Shkurt 2024
  Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Barcelona - Getafe e vlefshme për xhiron e 26-të në La Liga. Barcelona është në...
  Sport24 Shkurt 2024
  Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Man Utd - Fulham, për xhiron e 26-të në Premierligë. Skuadrat kanë shkuar në pushim...
  Sport24 Shkurt 2024
  Ish-kampioni i peshave të rënda të UFC, Francis Ngannou do të kthehet së shpejti në kafazin e MMA dhe ka njoftuar se...
  Të tjera
  Bota/Rajoni24 Shkurt 2024
  Ministri i Jashtëm i Tajvanit, Joseph Wu, ka ndarë një mesazh mbështetjeje për Ukrainën, duke thënë se vendi i tij dënon agresionin...
  Lajme24 Shkurt 2024
  Shumica e kryetarëve të komunave të Kosovës e kanë injoruar takimin me kryeministrin Albin Kurti, i zhvilluar më 21 shkurt, pasi morën...
  Lajme24 Shkurt 2024
  Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Time Kadrijaj, ka thënë se Ministria e Punëve të Jashtme e drejtuar nga...
  Sport24 Shkurt 2024
  Karateistja jonë, Alma Loki, fitoi medaljen e artë në Kampionatin Ballkanik të mbajtur në Podgoricë, disiplina e katave. Edhe një medalje e...
  Lajme24 Shkurt 2024
  Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Administratës së Kosovës, Ali Gashi, po thotë që Qeveria nuk po interesohet për sektorin publik. Me...
  Lajme24 Shkurt 2024
  “Lista Serbe” po pretendon se në mbrëmjen e së premtes ka ndodhur një incident, ku një grup i serbëve të Graçanicës janë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.