×
 • Sport
 • Sport

  Simone Inzaghi zgjidhet trajneri më i mirë në Serie A

  FrontOnline
  24 Maj 2024

  Simone Inzaghi është shpallur trajneri i këtij sezoni në Serie A, pasi arriti fitimin e titullit me Interin.

  Zi kaltrit ishin shumë më lartë se rivalët e tyre në Serie A këtë sezon, duke lënë prapa rivalët si Milani dhe Juventusi.

  Pas punës fantastike, trajnerin Simeone do t’i ofrohet një kontratë e re afatgjatë në muajt e ardhshëm.

  Interi me në krye Simeonen arriti 29 fitore nga 37 ndeshjet e tyre dhe duke pësuar vetëm dy humbje.

  48-vjeçari nuk e ka fituar kurrë më parë këtë çmim. Tre fituesit e fundit ishin Luciano Spalletti, Stefano Pioli dhe Antonio Conte.

  KEDS njofton për ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Sport14 Qershor 2024
  Gjermania ka kaluar në avantazh në ndeshjen hapëse të Kampionatit Evropian 2024 ndaj Skocisë e cila po zhvillohet në qytetin e Mynihut...
  Sport14 Qershor 2024
  Ceremoni madhështore u realizua në hapje të “Euro 2024” në Gjermani. Një performancë fantastike në “Allianz Arena” hapi Evropianin. Pas pak nis...
  Sport14 Qershor 2024
  Ndeshja hapëse e Euro 2024, zhvillohet me Gjermanisë nikoqire dhe Skocisë, në kuadër të Grupit A. Gjermania është kualifikuar direkt si vendi...
  Të tjera
  Sport14 Qershor 2024
  Ndeshja hapëse e Euro 2024, zhvillohet me Gjermanisë nikoqire dhe Skocisë, në kuadër të Grupit A. Gjermania është kualifikuar direkt si vendi...
  Lajme14 Qershor 2024
  Policia e Kosovës ka thënë se të premten ka konfiskuar sasi të konsiderueshme të armatimit në pjesën veriore të vendit. Nga armatimi...
  Lajme14 Qershor 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka marrë pjesë në promovimin e librit “Lufta e Kosovës 1997-1999: Një bibliografi e përzgjedhur”, të autorëve...
  Lajme14 Qershor 2024
  Ish-gjykatësi në Kushtetuese, Kadri Kryeziu, vlerësoi se lidhur me njohjen e pavarësisë së Kosovës nga ana e Serbisë, janë fillimisht disa procese...
  Lajme14 Qershor 2024
  Gjykata e Qarkut të Badenit në Zvicër ka vendosur që të dënojë me 17 vjet burg vrasësin e Shqiponja Isufit. I dyshuari...
  Lajme14 Qershor 2024
  Në Lucern të Zvicrës, këtë fundjavë do të mbahet Samiti i Paqës për Ukrainën. Në mesin e shumë shteteve pjesëmarrëse në këtë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.