×
 • Lajme
 • Lajme

  Shtrenjtohen pak biletat e linjës 7 dhe 7A në Prishtinë

  FrontOnline
  19 Nëntor 2021

  Linjat e autobusëve, 7 dhe 7A të cilat qarkullojnë në Prishtinë, i kanë shtrenjtuar biletat, raporton “Front Online”.

  Nga kjo javë – udhëtarët që përdorin këto linja për të lëvizur nga Kolovica në zona të ndryshme të kryeqytetit – do të duhet të paguajnë 10 cent më tepër.

  Nga 40 në 50 cent.

  Kështu ka bërë të ditur një lexues i portalit “Front Online”, i cili i frekuenton ato.

  Sipas tij, shoferët e kanë arsyetuar rritjen e çmimit të biletës me ngritjen e çmimit të derivateve.

  Linja 7A ka disa aksionarë që operojnë nën emrin e përbashkët “Vneshta Company”.

  Kurse, ata të Linjës 7 janë ndaras. /“Front Online”

  Bileta e Linjës 7

  Afër 6500 banorë të Shalës së Bajgorës përfitojnë nga rrjeti i ri
  Nga Rubrika
  Lajme20 Korrik 2024
  A po i pastroni fëmijët tuaj më shpesh sesa duhet? Udhëzimet për t’i mbajtur fëmijët tuaj të pastër ndryshojnë shumë pasi rriten...
  Lajme20 Korrik 2024
  Sllavica Radovanoviq, kolonele në pension e Policisë së Serbisë, ka kritikuar publikisht ministrin e Punëve të Brendshme të Serbisë, Ivica Daçiq, për...
  Lajme20 Korrik 2024
  Policia e Kosovës ka bërë të ditur se sot ka intervistuar një person, i cili dyshohet se e ka ndihmuar Faton Hajrizin...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se trupi i Faton Hajrizit, të vrarë nga policia serbe duhet të kthehet...
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.