×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Shpërthen zjarri në repartin për Covid-19 në Turqi, vdesin tetë persona

  FrontOnline
  19 Dhjetor 2020

  Tetë persona kanë mbetur të vdekur nga shpërthimi i zjarrit në një spital privat në Turqi.

  Lajmin e bëri të ditur zyra e guvernatorit të provicnës juglindore, Gaziantep, shkruan Reuters.

  Përmes një deklarate, kjo zyrë tha se zjarri u shkaktua nga shpërthimi i një ventilatori të oksigjenit, duke shtuar se 11 pacientë që po merrnin trajtim në repartin ku shpëthyen flakët janë transferuar në spitalet e afërta.

  Sipas deklaratës së spitalit unviersitar “Sanko”, zjarri shpërtheu në mëngjes në repartin e kujdesit intensiv për pacientët me Covid-19.

  Pacienti më i ri që vdiq nga shpërthimi i zjarrit ishte 56 vjeç, ndërsa më i moshuari 85 vjeç.

  Raportohet se shtatë pacientë vdiqën në vendin e ngjarjes, ndërsa një tjetër gjatë transferimit në një spital tjetër.

  Petrol Company zbret çmimet në Ditën e Verës: Benzinë 1.70 euro dhe Diesel 1.85 Euro për litër
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni29 Maj 2024
  Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Marko Gjuriq, ka zhvilluar një bisedë me ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Serbi, Edward...
  Bota/Rajoni29 Maj 2024
  Izraeli të mërkurën dërgoi tanke për të sulmuar Rafahun dhe njoftoi se lufta në Gaza do të vazhdojë gjatë gjithë vitit. Tanket...
  Bota/Rajoni29 Maj 2024
  Pasditen e sotme flakët kanë përfshirë një pjesë të spitalit të Shkodrës. Ende nuk dihen shkaktarët e këtij zjarri, shkruan TCh, transmeton...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2024
  Gjatë vizitës zyrtare në Kanada, zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, është pritur në takim nga senatori,...
  Lajme29 Maj 2024
  Daut Haradinaj nga AAK-ja thotë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po përqan shqiptarët në Luginë. Haradinaj thekson se, kjo përçarje e...
  Lajme29 Maj 2024
  Fondi i Kosovës për Efiçiencë të Energjisë (FKEE) njofton të gjithë përfituesit e thirrjes “ZBATIMI I MASAVE TË EFIÇIENCËS SË ENERGJISË PËR...
  Lajme29 Maj 2024
  Deputeti i VV-së, Armend Muja, sa i përket zërave për koalicion PDK-LVV, tha se nuk ka ndonjë përafrim me partinë që udhëheqet...
  Sport29 Maj 2024
  Borussia e Dortmundit do të festojë në “Wembley” pavarësisht nga rezultati i finales me Realin e Madridit. Sipas tabloidëve britanikë klubi nga...
  Lajme29 Maj 2024
  Policia ka bërë të ditur se në kuadër të Njëjësisë Rajonale të Komunikacionit Rrugor në Gjakovë është themeluar një task forcë pjesë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.