Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Shpend Ahmeti bën publike listen e ndihmave gjatë pandemisë

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti përmes llogarisë së tij në Facebook, ka bërë publike listen e ndihmave për qytetarët gjatë kohës së pandemisë, raporton Front Online.

   

  Kjo kërkesë e tij po diskutohej tash e disa ditë për t’i ndihmuar dhe për të ia mbuluar sadopak shpenzimet e personave të cilët janë të infektuar me virusin SARS-CoV2.

   

  Postimi i plotë:

   

  – 12000 telefonata të infektuarve

  – mbi 10000 pako ushqimore e higjienike

  – lirim nga pagesa për HoReCa pëe 1 vit

  – lirim të qerasë – shtyerje të pagesave për leje

  – lirim nga pagesat për çerdhe

  – 300 teste në dite për Covid

  – 50 euro për shpenzime sjëndetësore për çdo të infektuar, 100 për pensionistë

  – 5 milion euro grante për biznese me qarkullim deri në 50,000 euro – subvencione për artistë e sportistë

   

  Deri në fund të vitit do të vazhdojmë edhe me grupe tjera. Çdo gjë që kemi në lehtësim të situatës për Prishtinasit. Falemnderit krejt partive dhe asambleistëve të pavarur në Kuvendin Komunal të Prishtinës!

   

  Aa

  Më mirë në Kosovë se në Gjermani
  Nga Rubrika
  Lajme25 Mars 2023
  Kryetari i Shoqatës së pensionistëve, Nijazi Gashi për Front Online ka thënë se ndihen të përbuzur e të fyer nga mënyra e...
  Lajme25 Mars 2023
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti të dielën do të jetë për vizitë zyrtare në Shqipëri. Ai atje do të zhvillojë...
  Lajme25 Mars 2023
  Kategoria e pensionistëve në vendin tonë po vazhdon të mbetet sfidë në vete. Pensionet e tyre janë më të ultat në rajon....
  Të tjera
  Kronika25 Mars 2023
  Një femër në Fushë Kosovë është arrestuar nga Policia. E, njëjta dyshohet se pas një mosmarrëveshje ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortit të...
  Kronika25 Mars 2023
  Një vajzë në Skenderaj derisa ishte duke fjetur ka ndërruar jetë. Lajmin në Polici e ka raportuar nëna e saj. Në raportin...
  Vip25 Mars 2023
  Luiz Ejlli dhe Kiara Tito janë bërë dy nga personazhet më të dashur të Big Brother VIP Albania. Ata pas festës së...
  Vip25 Mars 2023
  Olta e ka quajtur Kristin naiv. Ajo ka thënë se e tepron me faktin që do të tregojë shpesh herë se sa...
  Lajme25 Mars 2023
  Përfaqësuesit e shoqatave të të zhdukurve në Kosovë, po e konsiderojnë si shumë të pa qartë dakordimin ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në...
  Lajme25 Mars 2023
  Partia Demokratike e Kosovës sot do të mbajë konferencë për media. Në njoftimin e kësaj partie, bëhet e ditur se konferenca do...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.