×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Shokuese, 13 vjeçari vret nënën me thikë dhe më pas bën selfie

  FrontOnline
  06 Dhjetor 2023

  Një ngjarje e shokuese, ka ndodhur në SHBA ku një 13 vjeçar ka vrarë nënën e tij me thikë dhe më pas ka bërë selfie. Pamjet nga një kamera në dhomën e saj të gjumit janë rrëqethëse, raporton New York Post, transmeton FrontOnline.

  39 vjeçarja kishte sjellë në jetë 14 ditë më parë një vajzë, e cila ishte shumë shtratit të nënës në momentin e vrasjes. Në një nga fotot, të regjistruara në orën 22:23 të asaj nate, Garcia shfaqet në shtratin e saj me vajzën e saj të porsalindur në krahë. Vetëm 40 minuta më vonë, në orën 23:00, dritat fiken.

  Në kamera shihet djali i saj, i cili qëndron pranë nënës së tij, dhe gjysmë orë më vonë telefonoi 911 për të rrëfyer krimin e tij. Pas krimit, 13 vjeçari i ka dërguar një selfie shokut të tij, ku gjithashtu shihen duart e gjakosura.

  Sipas tij, ai kishte në plan të vriste veten dhe më pas kishte ndërruar mendje dhe kishte vrarë nënën.

  Vlen të theksohet se, pavarësisht krimit të tmerrshëm për të cilin akuzohet, 13-vjeçari ka mbështetjen e shumë familjarëve, përfshirë edhe babain e tij, i cili ka kërkuar që të birit t’i jepet “një shans i dytë”./FrontOnline/

  KEDS zë 156 persona duke e vjedhur energjinë elektrike për një javë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni26 Shkurt 2024
  Parlamenti i Hungarisë miratoi sot ofertën e Suedisë për t’u anëtarësuar në NATO, duke pastruar pengesën e fundit për vendin për t’u...
  Bota/Rajoni26 Shkurt 2024
  Teksa Shqipëria për pak ditë do të organizojë Samitin për Ukrainën, ministri i Punëve të Jashtme, Igli Hasani, në sesionin e 55...
  Bota/Rajoni26 Shkurt 2024
  Tirana do të jetë mikpritëse e dy samiteve më 28 dhe 29 shkurt. I pari do të mbahet të mërkurën e 28...
  Të tjera
  Lajme26 Shkurt 2024
  Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, ka reaguar pas konfirmimit se përfaqësues të BQK-së do të marrin pjesë në takimin e nesërm në...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Një burrë në Prizren ka raportuar se vetura e tij është vjedhur nga persona të panjohur. Por automjeti është gjetur i parkuar...
  Sport26 Shkurt 2024
  Fundjavën që shkoi, përfundoi xhiroja e 23-të e Bundesligas. Edhe pas kësaj jave, Bayer Leverkusen vazhdon të jetë lider. Leverkusen triumfoi përballë...
  Vip26 Shkurt 2024
  Si asnjëherë më parë në një studio televizive, Grida Duma ka rrëfyer për jetën personale e profesionale. Djali, siç thotë ajo, është...
  Vip26 Shkurt 2024
  Grida Duma është një prej grave që fuqishëm ka përkrahur gratë e tjera gjatë karrierës së saj politike, por edhe tash në...
  Bota/Rajoni26 Shkurt 2024
  Tirana do të jetë mikpritëse e dy samiteve më 28 dhe 29 shkurt. I pari do të mbahet të mërkurën e 28...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.