[wp-story]

Bota/Rajoni

Shkon në 11 numri i viktimave nga rrëzimi i aeroplanit në Turqi

Shkon në 11 numri i viktimave nga rrëzimi i aeroplanit në Turqi
22:50 | 04 Mars 2021

Të paktën 11 ushtarë turq, përfshirë një oficer të lartë vdiqën pasi një helikopter ushtarak u rrëzua në Turqinë lindore të Enjten, tha Ministria e Mbrojtjes Kombëtare.

Nga ky aksident mbetën të plagosur dy persona, shkruan Anadoly Agency.

“Numri i dëshmorëve tanë është rritur në 11. Ne dëshirojmë mëshirën e Allahut mbi dëshmorët tanë dhe u shprehim ngushëllimet tona familjeve të tyre të çmuara,” tha ministria në Twitter.

Kontakti me helikopterin ushtarak të tipit Cougar, i cili u ngrit nga provinca lindore Bingol për rrethin Tatvan të Bitlis në 1.55 pasdite me kohën lokale, humbi në 2.25 pasdite.

“Përpjekjet janë duke u zhvilluar për transferimin e personelit tonë të plagosur në spital,” tha ministria.

Kush ështe kosovari THE VICTOR që synon tregun e jashtëm? (video)

Të tjera