×
 • Lajme
 • Lajme

  Selmanaj, Rron Gjinovcit: Kërko tjera shtigje për të rrëmbyer diçka, lëre ministrin Likaj

  FrontOnline
  19 Qershor 2020

  Deputeti i AAK-së Rasim Selmanaj, ka reaguar ndaj aktivistit të shoqërisë civile, Rron Gjinjovci, i cili për sot ka paralajmëruar, siç ka thënë ai, ekspozimin e plagjiaturave të ministrit të Arsimit, Ramë Likaj.

  Atë që ka ndërmend ta bëjë sot Gjinovci, Selmanaj e ka quajtur huqje.

  Ai ka thënë se përkundër se shpeshherë i është dukur simpatik Gjinjovci, kauza që ai po e ndërton kundër ministrit Likaj është një huqje e madhe dhe e pandershme.

  “Kështu që, Rron, po mendoj se ti, e as unë, nuk jemi kompetent për ta vlerësu profesorin me integritet, Ramë Likaj, ministrin ma kompetent që e ka pasë Kosova deri më sot! Prandaj, të sugjeroj me kërku të tjera shtigje për me mujtë me rrmi diçka, jo aty ku është mal i madh, sepse s’mund ta çosh barrën e randë…”, ka shkruar Selmanaj në Facebook.

  Reagimi i plotë i Selmanajt:

  DY FJALË PËR RRON GJINOVCIN

  Rroni, jo rrallëherë më është dukur simpatik, me idetë dhe me mënyrën e tij të komunikimit me publkun, sikurse jo rrallëherë ia ka huq!

  Huqje është edhe kjo e sotmja, e ashtuquatur “ekspozitë e plagjiaturave”!

  Të ndërtosh “kauzë” kundër një profesori me integritet, siç është Ramë Likaj, përveç se është një huqje e madhe, mendoj, edhe e pandershme!

  E kishin pasë pyetë një hoxhë për dy hoxhallarë të tjerë:

  – A ma i mençur është filan hoxha apo një tjetër hoxhë me zâ?

  Hoxha iu kishte dhanë përgjigje, flakë për flakë:

  – Unë jam i vogël dhe duhet me konë ma i mençur se ata për me i vlerësu!

  Prandaj, vlerësimet për profesorin, Ramë Likaj, i kanë dhënë njerëzit profesionistë dhe komisionet relevante!

  Kështu që, Rron, po mendoj se ti, e as unë, nuk jemi kompetent për ta vlerësu profesorin me integritet, Ramë Likaj, ministrin ma kompetent që e ka pasë Kosova deri më sot!

  Prandaj, të sugjeroj me kërku të tjera shtigje për me mujtë me rrmi diçka, jo aty ku është mal i madh, sepse s’mund ta çosh barrën e randë…

  Shkurt, pres aksione më simpatike, e jo si ky i sotmi që është vërtet huqje e madhe!

  Kush janë parakushtet efektivitetit dhe efiçiencës?
  Nga Rubrika
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka treguar se si presidentja Vjosa Osmani i ishte kërcënuar lidhur me dekretimin e Kryeprokurorit të Shtetit,...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Deputeti i VV-së, Dimal Basha, ka dhënë një koment për pamjet që publikoi sot RTK teksa Milan Radoiçiq shihet duke rrahur brutalisht...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se Qeveria e Kosovës, për herët të parë e ka prioritetizuar adresimin e dhunës në...
  Të tjera
  Vip27 Shkurt 2024
  Pas debateve të forta në shtëpinë e “Big Brother Vip” kanë nisur dhe rrëfimet personale. Rike Roçi teksa bisedonte me Julin ndau...
  Sport27 Shkurt 2024
  Adrian Bajrami ka rinovuar kontratën me Benfican. Ai është pjesë e ekipit të dytë – Benfica B. Qendërmbrojtësi shqiptar zgjati kontratën deri...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Vendimi për dinarin serb është vendim politik, sipas analistit politik, Imer Mushkolaj, edhe pse, sipas tij, askush nuk e konteston se vendimi...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka shkruar për vizitën e disa deputetëve të Bundestagut gjerman në Kosovë. Ata për dy...
  Kronika27 Shkurt 2024
  Aksidenti me përfundim tragjik që ndodhi të hënën tek Ministria e Arsimit në Prishtinë nuk ishte i vetmi. Një ditë më parë...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Kreshnik Ahmeti, priti në takim përfaqësuesin special të qeverisë federale të Gjermanisë për vendet e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.