Lajme

Selimi: Unë kam luftuar kundër Serbisë, do të dëshmohet se lufta jonë ka qenë e drejtë

Selimi: Unë kam luftuar kundër Serbisë, do të dëshmohet se lufta jonë ka qenë e drejtë
11:46 | 11 Nëntor 2020

Shefit i grupit parlamentar të LVV-së, Rexhep Selimi, para dhomave të specializuara ka reaguar ndaj aktakuzës së ngritur ndaj tij, raporton Front Online.
Ai ka thënë se ka luftuar kundër Serbisë e cila vetëm të kqija i ka sjellur vendit tonë dhe se aktakuza e ngritur ndaj tij është shumë e padrejtë.

“Është një aktakuzë e rëndë, voluminoze dhe e padrejtë, për mua dhe për luftën. Por vetë ky proces do ta dëshmojë se lufta ishte e drejtë dhe e pastër dhe se kjo luftë do të jetë e tillë edhe pas këtij procesi”, tha ai./Front Online

Natën e Kurban Bajramit Petrol Company shpërndan 40 pako ushqimore për fëmijët jetim në Kosovë

Të tjera