×
Ekonomi18 Qershor 2020
Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë organizoi një forum virtual me Ministrin e Drejtësisë Selim Selimi, ku u diskutua plani i Qeverisë për...
Ekonomi17 Qershor 2020
Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka votuar rishikimin e buxhetit për vitin 2020. Ministrja e Financave Hykmete Bajrami, derisa paraqiti...
Ekonomi17 Qershor 2020
Arsyeja: Punime të domosdoshme për sigurinë e sistemit. Prishtinë 1. TS 35/10kV Koliq do të ndërprehet: Dalja 10KV Hjakobille (Kodi: 14016004) prej...
Nga Rubrika
Ekonomi17 Qershor 2020
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi ka kërkuar që sa më shpejtë të zbatohet Pakoja Emergjente që ishte miaratuar gjatë...
Ekonomi17 Qershor 2020
Guvernatori i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës, Fehmi Mehmeti ka pritur në takim udhëheqësen e Sekretariatit të Këshillit Kombëtar për Zhvillim...
Ekonomi16 Qershor 2020
Arsyeja: Punime të domosdoshme për sigurinë e sistemit. Prishtinë 1. Nga TS 35/10kV Koliqi do të ndërprehet: Dalja 10 kV Keqekollë-Hajkobillë (Kodi:...
Ekonomi16 Qershor 2020
Tregtia me pakicë e mallrave të tjerë në dyqane jo të specializuara ka shënuar rritje në tremujorin e parë të vitit 2020-...
Ekonomi16 Qershor 2020
Përfitimi i më shumë se një pensioni nga një person, e ka dëmtuar buxhetin e Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale për...
Bota/Rajoni16 Qershor 2020
Në tregun e këmbimit valutor vendas, të martën leku forcoi pozitat në raport me monedhat e huaja, krahasuar me një ditë më...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.