×
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Ministria e Punës dhe Politikës Sociale njoftoi se është bërë pagesa e shtesës për arsim, për 26.050 fëmijë. Me këtë pagesa, sipas...
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Në Maqedoni të Veriut është shënuar numër rekord i rasteve të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit kanë rezultuar pozitivë...
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Pandemia e koronavirusit shënon një rekord të ri, me 12 milionë njerëz të infektuar në gjithë botën sipas të dhënave të universitetit...
Nga Rubrika
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Firma gjermane BioNTech është e bindur se do të kërkoj miratimin rregulator deri në fund të vitit për një vaksinë efikase për...
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Sot në orën 10 e 30 është mbajtur Samiti virutal i Parisit i iniciuar nga presidenti i Francës, Emmanuel Macron, dhe kancelarja...
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Ambasada e Kinës në Kazakistan të enjten e kishte lëshuar një paralajmërim për qytetarët qe jetojnë në këtë shtet, për një pneumoni...
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Dy binjake të ngjitura me njëra-tjetrën në pjesën e kokës janë ndarë me sukses në një spital të Vatikanit. Ervina dhe Prefina,...
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Gjendja e jashtëzakonshme e shpallur në Itali si përgjigje ndaj  krizës së koronavirusit duket se tani do të zgjatet përtej 31 korrikut,...
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Ministria e Mbrojtjes e Shqipërisë kërkon disiplinimin e ushtarakëve nëpërmjet një ligji. Report Tv ka siguruar projektligjin. Për shkeljet, ndëshkimet janë nga...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.