[wp-story]

Lajme

Rreth një orë pritje për të dalë nga Kosova

Rreth një orë pritje për të dalë nga Kosova
16:47 | 01 Janar 2021

Mërgimtarët sot e kanë marrë rrugën për tu kthyer në shtetet evropiane ku jetojnë dhe veprojnë. Në ditë pas festës së Vitit të Ri, në kufirin në Merdare janë krijuar kolona deri në 1 kilometër, e që pritjet janë deri në 40 minuta, shkruan Gazeta Express.

Në këtë pikë janë duke punuar të dyja sportelet.

Kujtojmë që këtë vit edhe pas shumë vështirësive për shkak të situatës me pandemi, shumë mërgimtarë kanë ardhur në Kosovë për festat e fundvitit.

“Petrol Company” ul çmimet për 15 %. Ja sa kushton një litër naftë

Të tjera