×
 • Sport
 • Sport

  Robin van Persie emërohet trajner i skuadrës holandeze

  FrontOnline
  18 Maj 2024

  Ish sulmuesi i Arsenalit dhe Manchester Unitedit Robin van Persie ka marrë pozitën e trajnerit të skuadrës holandeze SC Heerenveen, duke nënshkruar kontratë dyvjeçare.

  Van Persie ka një emër të madh në Premier League, ngase ishte pjesë e Arsenalit për tre vite duke shënuar 58 gola, e pastaj kaloi te rivali Man Unitedi, duke iu ndihmuar të fitojnë titullin më 2013.

  Holandezi u pensionua më 2019, ku pastaj i hyri punës së trajnerit, fillimisht duke drejtuar grupmoshat U18 të Feyenoordit.

  Tani, Van Persie ka marrë drejtimin e Heerenveen, ku do të ribashkohet me menaxherin gjeneral Ferry de Haan, me të cilin kishte fituar Kupën e Uefa-s më 2022.

  Ai ka deklaruar se mezi pret ta nisë këtë sfidë të re dhe është i gatshëm të jep më të mirën.

  “Profesioni i trajnerit është sfidues dhe e praktikoj më shumë pasion dhe kënaqësi. Jam i gëzuar për mundësinë që Heerenveen më ka ofruar”.

  “Heerenveen është klub i mirë në Holandë me traditë të pasur dhe mbështetës besnik. Është sfidë fantastike që do të kontribuojë në ambiciet sportive si dhe rritjen e klubit”.

  20 mijë qytetarë të Gjakovës bëhen me rrjet të ri
  Nga Rubrika
  Sport15 Qershor 2024
  Kombëtarja e Shqipërisë pësoi humbje me rezultat 2-1 ndaj Italisë në ndeshjen hapëse të Kampionatit Evropian 2024, e vlefshme për grupin B....
  Sport15 Qershor 2024
  Shqipëria ishte e para që kaloi në epërsi ndaj Italisë, me golin e shënuar nga Nedim Bajrami që në minutën e parë....
  Sport15 Qershor 2024
  Kombëtarja e Italisë ka përmbysur gjithçka ndaj Shqipërisë. Pasi barazuan me Bastonin në minutën e 11-të, Azzurri ka shënuar edhe golin për...
  Të tjera
  Lajme15 Qershor 2024
  Shqipëria ka kaluar në avantazh ndaj Italisë në ndeshjen hapëse të tyre në Kampionatin Evropian 2024, e vlefshme për grupin B. Në...
  Lajme15 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara dhe NATO-ja kanë qëndrime të ndryshme lidhur me përdorimin e armëve perëndimore nga Ukraina për të goditur objektiva ushtarake...
  Lajme15 Qershor 2024
  Drejtuesit e vendeve të G7 përfunduan takimin e nivelit të lartë me paralajmërimin më të fortë të bërë deri më tani Kinës,...
  Lajme15 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në Samitin e Paqes për Ukrainën në Zvicër, është takuar me zëvendëspresidenten e Shteteve të Bashkuara, Kamala...
  Lajme15 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në nisje të Samitit të Paqes për Ukrainën në Zvicër, është takuar me kancelarin gjerman, Olaf Scholz...
  Lajme15 Qershor 2024
  Zona që gjendet në afërsi të pikës kufitare Bërnjak në veri të Kosovës, 50 metra afër zonës administrative me Serbinë, e që...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.