×
 • Lajme
 • Lajme

  Rita Ora uron Shqipërinë në Ditën e Pavarësisë

  FrontOnline
  28 Nëntor 2023

  Ylli botëror, Rita Ora ka uruar Shqipërinë në Ditën e saj të Pavarësisë.

  Përmes një postimi në Instagram, Ora ka bashkëngjitur në urim edhe disa fotografi nga ndeja e mbrëmshme që u organizua nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ku artistja ishte e pranishme me bashkëshortin e saj, regjisorin e aktorin Taika Waititi dhe producenten Odessa Rae si dhe e shoqëruar edhe nga bashkëpunëtorë të tjerë.

  “Gëzuar Ditën e Pavarësisë Shqipëri nga familja jonë tek ju”, ka shkruar Ora.

   

  View this post on Instagram

   

  A post shared by RITA ORA (@ritaora)

  Ndeja e së hënës ishte organizuar në një restorant në periferi të kryeqytetit.

  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se Rita Ora është ajo që e ka promovuar gjithmonë Kosovën.

  “Në prag të 28 Nëntorit, festuam së bashku me të, familjen e saj dhe njerëzit që asaj i qëndrojnë gjithnjë afër në sukseset e saj”, ka thënë ajo. Më pas ka treguar edhe për planet në të ardhmen. Diskutuam mbi të gjitha për projekte që do të jenë në të mirë të Kosovës, mbi të gjitha në të mirë të rinisë së Kosovës në të ardhmen dhe shpresojmë shumë që këto punë të përbashkëta të cilat do t’i bëjmë tash e tutje, frytet e tyre do t’i shohin të gjithë qytetarët tanë”, ka thënë Osmani.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton se këto vende do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme26 Shkurt 2024
  Pasditen e së hënës, një vet-aksident ka ndodhur në Suharekë. Zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Prizrenit, Shaqir Bytyqi tha për Front...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Ish-deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Ismajl Kurteshi, ka thënë në emisionin Info Magazine se Rregullorja për dinarin është në përputhje me ligjin dhe...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Presidentja, Vjosa Osmani ka uruar kryeministrin e Suedisë, Ulf Kristersson, për marrjen e dritës jeshile nga të gjitha vendet anëtare për anëtarësim...
  Të tjera
  Bota/Rajoni26 Shkurt 2024
  Parlamenti i Hungarisë miratoi sot ofertën e Suedisë për t’u anëtarësuar në NATO, duke pastruar pengesën e fundit për vendin për t’u...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Departamenti amerikan i Mbrojtjes ka njoftuar për vizitën e drejtorit kryesor për Politikat Europiane të NATO-s, Alton Buland në Kosovë. Departamenti amerikan...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se Qeveria ka pranuar që çështja e dinarit të diskutohet me Serbinë në Bruksel në...
  Sport26 Shkurt 2024
  Ballkani sot (e hënë) përmes një njoftimi në faqen e tyre zyrtare në Facebook, ka bërë të ditur se kanë vazhduar bashkëpunimin...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Presidentja Vjosa Osmani, e cila po qëndron për vizitë në Katar, është pritur në takim nga Emiri i Katarit, Sheikh Tamim Bin...
  Bota/Rajoni26 Shkurt 2024
  Teksa Shqipëria për pak ditë do të organizojë Samitin për Ukrainën, ministri i Punëve të Jashtme, Igli Hasani, në sesionin e 55...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.