×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Rikthehen fluturimet në Mynih, trafiku hekurudhor ende i çrregullt

  FrontOnline
  03 Dhjetor 2023

  Jugu i Gjermanisë ka nisur të këndellet pas borës së parë të madhe në këtë sezon.

  Aeroporti i Mynihut i ka rikthyer fluturimet në mëngjesin e së dielës, dhe operatori i trenave Deutsche Bahn, i ka rikthyer linjat drejt qyteteve kyçe.

  Aeroporti i Mynihut është funksionalizuar në orën 06:00 pas një mbylljeje të shtunën, për shkak të borës së madhe.

  Megjithatë, gjatë këtyre ditëve pritet të ketë kufizime në udhëtime, kanë thënë disa kompani që operojnë prej aty, raporton rel.

  Pasagjerëve u është kërkuar që të kontrollojnë nëse do të realizohen fluturimet e tyre, para se të nisen drejt aeroportit.Lagje në Mynih.

  Lagje në Mynih.

  Për udhëtimet me trena, banorëve të jugut u është bërë thirrje që të bëjnë vetëm udhëtimet e domosdoshme.

  Autoritetet kanë angazhuar helikopterë për të kryer vëzhgime ajrore për të parë gjendjen e binarëve.

  Pavarësisht situatës, autoritetet kanë raportuar për aksidente të vogla.

  Bora dhe temperaturat e ulëta, pritet të mbizotërojnë në atë zonë edhe në ditët në vazhdim.

  Comodita me dyshekët e saj në Panairin MOW, fiton klientë të rinj në Gjermani
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni29 Shkurt 2024
  Të shtëna me armë zjarri ka pasur sonte në Koplik të Shqipërisë, nga ku ka mbetur i plagosur një person i moshës...
  Bota/Rajoni29 Shkurt 2024
  Mungesa e fuqisë punëtore – të tjera apo dhe pa kualifikime – po pengon kryesor ekonomik në Gjermani . Sipas Ministrit Federal...
  Bota/Rajoni29 Shkurt 2024
  Një takim privat i Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara pritet të zhvillohet në Nju Jork. Ky takim do të mbahet...
  Të tjera
  Lajme29 Shkurt 2024
  Në emisionin “Pressing” të T7 janë të ftuar dy deputetë të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Bekim Haxhiu dhe Ariana Musliu-Shoshi, përballë...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Mbrëmjen e së enjtes, në Vushtrri një shtëpi është kapluar nga zjarri derisa janë raportuar vetëm dëme  materiale. Zëdhënësi i Policisë së...
  Bota/Rajoni29 Shkurt 2024
  Aleatët politikë të presidentit turk, Rexhep Tajip Erdogan duan të rimarrin kontrollin e Stambollit në zgjedhjet lokale të marsit. Mediat e pavarura...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Gjykata Themelore në Prizren ua ka vazhduar masën e paraburgimit edhe për nga dy muaj katër të dyshuarve për grabitjen në Suharekë,...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, tha se në shëndetësi nuk ka zhvillim nga Qeveria Kurti, por sipas tij ka vetëm degradim. Sipas...
  Sport29 Shkurt 2024
  Edon Zhegrova po kalon një sezon të karrierës te Lille në elitën e futbollit francez. Ylli kosovar është prej futbollistëve më të...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.