×
 • Auto
 • Auto

  Rënia e çmimeve të automjeteve elektrike të përdorura po i detyron prodhuesit e makinave të paguajnë kompanitë e leasingut

  FrontOnline
  23 Shkurt 2024

  Kompanitë e leasing-ut po kërkojnë lëshime nga prodhuesit e automjeteve elektrike, duke përfshirë marrëveshjet që prodhuesit do të blejnë automjete për të mbrojtur veten nga erozioni i mëtejshëm në tregun e makinave të përdorura prej 1.2 trilion dollarësh, transmeton FrontOnline.

  Prodhuesit e automjeteve kanë filluar të kompensojnë kompanitë e leasing-ut për rënien e vlerës së automjeteve elektrike të përdorura, ndërkohë që ulja e çmimeve të Tesla-s po përfshin një industri që duhet të shesë më shumë makina elektrike ose të përballet me gjoba të mëdha./FrontOnline/

   

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për vendet që s’do të kenë rrymë
  Nga Rubrika
  Auto18 Prill 2024
  Vendet në Evropë po luftojnë për të përmbushur kërkesat e “agjendës së gjelbër” në mënyra të ndryshme, por disa nga propozimet janë...
  Auto17 Prill 2024
  Reshjet e borës nuk janë aq të rralla në prill nëse jetoni në lartësi më të larta. Me ditët e para të...
  Auto17 Prill 2024
  Ford pritet “të tërheq” më shumë se 450,000 SUV dhe kamionçina kompakte në Shtetet e Bashkuara sepse mund të humbasin fuqinë e...
  Të tjera
  Lajme19 Prill 2024
  Prokuroria Themelore në Prishtinë të enjten dorëzoi në Gjykatën Themelore në Prishtinë kërkesën për caktim të masës së paraburgimit ndaj Edin Nevzadit, administrator...
  Ekonomi19 Prill 2024
  Shqipëria ka njohur një rritje të fortë të importit të fruta-perimeve gjatë këtij viti. Të dhënat tregojnë, se Shqipëria bleu rreth 70...
  Bota/Rajoni19 Prill 2024
  Ogranizata e Kombeve të Bashkuara kanë dënuar shkatërrimin e qëllimshëm të pajisjeve mjekësore të Gazës, shkruan BBC, përcjell klankosova.tv “Misionet e fundit...
  Lajme19 Prill 2024
  Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi ka thënë se stërvitjet ushtarake të Serbisë, të quajtura “Vorbulla 2024”, paraqesin shqetësim për institucionet...
  Lajme19 Prill 2024
  Policia e Kosovës ka arrestuar sot në Ferizaj një shtetas të Maqedonisë së Veriut, i cili ishte në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet...
  Bota/Rajoni19 Prill 2024
  Policia suedeze ka qëlluar dhe arrestuar një burrë që dyshohet se ka plagosur tre gra me një objekt të mprehtë në Vasteras,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.