×
 • Sport
 • Sport

  Real Madridi mbetet destinacioni më realist i Mbappes në vitin 2024

  FrontOnline
  02 Dhjetor 2023

  Real Madridi mbetet si kryesues i garës për të siguruar një marrëveshje për të nënshkruar me Kylian Mbappe në vitin 2024.

  Los Blancos janë ende në rrugën e duhur për të arritur objektivin e tyre për të sjellë Mbappe në Madrid si pjesë e ndjekjes afatgjatë të kapitenit të Francës nga Paris Saint-Germain.

  Kontrata e Mbappes me PSG-në skadon në qershor 2024, me sulmuesin gjithashtu një opsion për ta zgjatur atë për 12 muaj të tjerë, nëse dëshiron të mbajë opsionet e tij të hapura.

  Sidoqoftë, ka një ndjenjë në rritje të situatës që po arrin një moment vendimtar, me Real Madridin të kujdesshëm për të mos humbur një marrëveshje, siç bëri në vitin 2022.

  Pavarësisht dëshirës së klubit për të nënshkruar me Mbappen, ata nuk do të presin pafundësisht për të, dhe përditësimi i fundit tregon se ata duan një përgjigje mbi planet e tij në fillim të vitit 2024.

  Gazetari i Sky Sports Germany, Florian Plettenberg, pretendon se PSG nuk është e prekur nga situata dhe Liverpooli nuk do të bëjë një ofertë.

  Kjo e lë Real Madridin me një rrugë të qartë, pasi PSG mbetet indiferent dhe Mbappe e merr mendjen. /Telegrafi/

  Big Brother VIP Albania në NimiTV
  Nga Rubrika
  Sport26 Shkurt 2024
  Ballkani sot (e hënë) përmes një njoftimi në faqen e tyre zyrtare në Facebook, ka bërë të ditur se kanë vazhduar bashkëpunimin...
  Sport26 Shkurt 2024
  Fundjavën që shkoi, përfundoi xhiroja e 23-të e Bundesligas. Edhe pas kësaj jave, Bayer Leverkusen vazhdon të jetë lider. Leverkusen triumfoi përballë...
  Sport26 Shkurt 2024
  Familja kosovare e hendbollit të hënën mori një lajm të rëndë. Në moshë të re ka ndërruar jetë ish-hendbollisti i dalluar i...
  Të tjera
  Sport26 Shkurt 2024
  Fundjavën që shkoi, përfundoi xhiroja e 23-të e Bundesligas. Edhe pas kësaj jave, Bayer Leverkusen vazhdon të jetë lider. Leverkusen triumfoi përballë...
  Vip26 Shkurt 2024
  Si asnjëherë më parë në një studio televizive, Grida Duma ka rrëfyer për jetën personale e profesionale. Djali, siç thotë ajo, është...
  Vip26 Shkurt 2024
  Grida Duma është një prej grave që fuqishëm ka përkrahur gratë e tjera gjatë karrierës së saj politike, por edhe tash në...
  Bota/Rajoni26 Shkurt 2024
  Tirana do të jetë mikpritëse e dy samiteve më 28 dhe 29 shkurt. I pari do të mbahet të mërkurën e 28...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Prishtinë- Gjykata Themelore në Prishtinë, ka shpallur aktgjykim lirues ndaj kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca i akuzuar për hedhje të...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se edhe presidenti rus, Vladimir Putin, po të ishtë në krye të Qeverisë së Kosovës,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.