Sport

Real Madridi dhe Frankfurti përballen sonte për Superkupën e Evropës

Real Madridi dhe Frankfurti përballen sonte për Superkupën e Evropës
10:07 | 10 Gusht 2022

Sonte Real Madridi i madh lufton për një tjetër trofe ku do të ndeshet në finalen e Superkupës me skuadrën gjermane Eintracht Frankfurt.

Ndeshja luhet në Helsinki dhe nis nga ora 21:00 derisa të dyja skuadrat mbrëmë kanë zhvilluar përgatitjet e fundit para këtij dueli.

Reali është favorit i madh por në ndeshjet finale shpesh ndodh edhe befasi. Frankfurti drejt Helsinkut nuk ka udhëtuar i dorëzuar pavarësisht se kampionatin në Gjermani e nisi keq kur u mposht nga Bayerni me rezultat 1:6.

Gjithsesi, sonte spektakli nuk do të mungojë dhe me të drejt pritet një sfidë e madhe.

Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit

Të tjera