×
 • Sport
 • Sport

  Reagon FC Behari: S’jemi ekip që hyjmë në matematika e marrëveshje, duam drejtësi

  FrontOnline
  02 Prill 2024

  Klubi i futbollit Behari ka reaguar ndaj, siç thotë në komunikatën e lëshuar sot, padrejtësive që po i bëhen klubit nga Liga e Dytë e futbollit kosovar.

  Ky klub kërkon drejtësi pasi pretendon se deri tash nuk po has në një të tillë.

  Behari i përmend dy ndeshjet në të cilat ka kërkuar që t’i referojnë gjyqtarë të Superligës dhe që të gjykojnë drejt, pasi insiston se nuk është klub që hyn në matematika dhe në marrëveshje.

  Por, drejtuesit e këtij klubi kanë mbetur të dëshpëruar me referët.

  Për çudi komisioni dërgon gjyqtarë ‘profesionistë’ që se besoj që ka ndonjë klub i rangjeve Superligë dhe Ligë e Parë në Kosovë që nuk është ankuar në drejtësinë e tyre. Si mundet një gjyqtarë ta bart stemën e FIFA-s pa fije turpi dhe të jetë i njohur për tendencë”, shkruan ky klub në faqen zyrtare në Facebook.

  “Është turp që pikërisht në muajin e shenjtë të Ramazanit ku shumica e lojtarëve tanë janë agjërueshëm dhe të luhet me djersën e tyre. Shpresojmë që komisionet përkatëse në FFK të marrin masa për eliminimin e këtyre dukurive të cilat e dëmtojnë imazhin e FFK-së dhe të sportit në përgjithësi sepse pa u dënuar dikush dhe pa u larguar dikush këto dukuri nuk do të zhduken. Për fat të keq po shkojnë vetëm duke u rritur”, shkruan tutje në reagim.

  Në fundjavë, përmes një postimi tjetër Behari u ankua në gjyqtarin Mervan Bejtullahu dhe në ndihmësit e tij, pas humbjes nga Prizreni.

  Petrol Company zbret çmimet në Ditën e Verës: Benzinë 1.70 euro dhe Diesel 1.85 Euro për litër
  Nga Rubrika
  Sport18 Prill 2024
  Andriy Lunin dikur ishte portieri i tretë i Real Madridit. Por, ukrainasi punoi fort dhe nuk u dorëzua asnjëherë për të arritur...
  Sport18 Prill 2024
  Falë paraqitjeve tejet të mira nën drejtimin e skuadrës së Romës, drejtuesit e klubit kanë vendosur ta mbajnë edhe më gjatë trajnerin...
  Sport18 Prill 2024
  Reali Madridi do të luajë në gjysmëfinalen e Ligës së Kampioneve kundër Bayern Munich, duke prodhuar një tjetër klasike të madhe evropiane...
  Të tjera
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, gjatë vizitës në Hagë zhvilloi një takim edhe me drejtorin e përgjithshëm të...
  Lajme18 Prill 2024
  Një autobus me udhëtarë i kompanisë Bici Com, në orët e hershme të mëngjesit të së enjtes, ka arritur në Kosovë nga...
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Ministrat e Jashtëm të G7-së po takohen për të diskutuar luftërat në Lindjen e Mesme dhe Ukrainën në ishullin italian të Capri....
  Lajme18 Prill 2024
  Komuna e Lipjanit, ka mbajtur akademi përkujtimore me rastin e 25-vjetorit të rënies së dëshmorëve dhe martirëve të kësaj komune, me ç’rast...
  Sport18 Prill 2024
  Andriy Lunin dikur ishte portieri i tretë i Real Madridit. Por, ukrainasi punoi fort dhe nuk u dorëzua asnjëherë për të arritur...
  Sport18 Prill 2024
  Falë paraqitjeve tejet të mira nën drejtimin e skuadrës së Romës, drejtuesit e klubit kanë vendosur ta mbajnë edhe më gjatë trajnerin...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.